PDA

Zobacz pełną wersję : gulasz gania po górach =)



Strony : [1] 2

gulasz
22.01.16, 05:03
Jako że część się rozhulała w wątkach górskich ;)
stwierdziłam że dobrze będzie wyjść z gonitw za króliczkami do gonitw po górach

także tutaj będę zamieszczać wszystko co na górskich szlakach udało mi się poczynić - niezależnie czy to Beskidy, Pieniny, Tatry, Bieszczady, Gorce czy Karkonosze czy jakiekolwiek inne cuda w które me nogi poniesie ;)


zacznę od bardzo starego materiału - z października 2012, z którego ciężko było cokolwiek wyciągnąć - ale kilka kadrów poniżej ;)

1. No to Kalatówki na początek

165843


2. z Przełęczy Kondrackiej - a raczej drogi na nią ;)

165839


3. a to moja ulubiona formacja skalna z czerwonego szlaku z Giewontu przez Dolinę Strążyńską

165840



4. w nieco szerszej perspektywie

165841


5. chyba ostatnie widoki "z góry" potem już tylko trzeba będzie zadzierać głowy do góry by coś zobaczyć poza lasem ;) 165842


swoją drogą chyba właśnie w 2012 ostatni raz byłam w tamtym miejscu w Tatrach... może w tym roku uda się w końcu Czerwone Wierchy jesienią zobaczyć :)

MikolajN
22.01.16, 08:04
I bardzo dobrze. Trzeba być na topie z wątkami ;) Dzieki takim zdjecią dowiaduję sie o miejscach których nie znałem i bardzo tego żałuję. Czas to w tym roku nadrobić. Uwielbiam takie zdjęcia jak 5. Szeroko, ładne chmurki i zero człowieka. To odpręża mózg :D

tropic
22.01.16, 08:08
Za ciężkie nogi mam na góry,wolę morze ;-)...ale pooglądam chętnie :grin:

witia
22.01.16, 11:50
Fajowe kadry. 3-ka chyba misę najbardziej.
Pozdrawiam.

Lolita
22.01.16, 11:55
Ooooo, Gulaszowa upichciła nowy wątek :) Świetne zdjęcia :) Będę zaglądać ;)

gulasz
22.01.16, 12:23
Uwielbiam takie zdjęcia jak 5. Szeroko, ładne chmurki i zero człowieka. To odpręża mózg
ja w sumie też - choć nie ukrywam że lubię także te z czynnikiem ludzkim - najlepiej 1 sztuką max 2 ;) to często daje skalę wielkości



Za ciężkie nogi mam na góry,wolę morze
żebyś wiedział jak ciężkie w tej chwili ja mam - a już planuję gdzie polezę jak wszystko odtaje ;)



Fajowe kadry. 3-ka chyba misę najbardziej.
dziękować - choć nie byłam do końca zadowolona ze zdjęć z tego miejsca - miałam w głowie inne ujęcie które mi nie chciało wyjść<br>ale pani mi wlazła przed lufę - no i stwierdziłam że poziomy wcześniej kadr przytnę do pionu



Ooooo, Gulaszowa upichciła nowy wątek
ano pichciłam, pichciłam i w końcu podałam - mam nadzieję że nie przypalony :-P


dzięki Wam wszystkim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

hades
22.01.16, 12:31
Czasami wydaje mi się, że zbyt ciasno kadrujesz. Idziesz w te góry, robisz zdjęcia i aż chciałoby się zajrzeć poza kadr.

gulasz
22.01.16, 12:38
Czasami wydaje mi się, że zbyt ciasno kadrujesz. Idziesz w te góry, robisz zdjęcia i aż chciałoby się zajrzeć poza kadr.
to trzeba iść i zobaczyć samemu na żywo :-P

a tak serio lubię ciasne kadry, owszem nie zawsze - niekiedy jest szerzej i też lubię pooddychać.
obecny zestaw foto jaki posiadam raczej nie należy do najszerszych - a sklejek jeszcze nie próbowałam robić.
poza tym wydaje mi się że format 3/4 daje takie wrażenie - dlatego ostatnio za radą forumową przerzuciłam się na 3:2 a czasem też na 16:9

hades
22.01.16, 13:08
to trzeba iść i zobaczyć samemu na żywo :-P

No co Ty, od tego są fotografowie-podróżnicy. ;)

No dobra, przejdę się.



... sklejek jeszcze nie próbowałam robić.


Polecam. Czasami jest tak pięknie, że warto polecieć panoramą, a później wybrać kadr. ;)


poza tym wydaje mi się że format 3/4 daje takie wrażenie - dlatego ostatnio za radą forumową przerzuciłam się na 3:2 a czasem też na 16:9

4:3 jest takim prawie kwadratem, coś jakby wyjrzeć przez okno. Daje też najlepsze możliwości dla niezdecydowanych do późniejszego kadrowania pion-poziom (lubię 1:1, nie da się ukryć, i wiele zdjęć w ten sposób kończy na przycinarce). 3:2 to takie "ni w 5 ni w 9", już szeroko, ale mam wrażenie, że ktoś górę uciął. 16:9 z kolei często mi wychodzi po sklejce, a wtedy zadaje sobie pytanie, czy nie lepiej było złapać raz i szeroko w 4:3.

Dobra miało być o górach... fajne zdjęcia :).

henry1
22.01.16, 18:56
Za ciężkie nogi mam na góry,wolę morze ;-)...ale pooglądam chętnie :grin:

Ooo, i to jest słuszna decyzja. :mrgreen:
Jak najbardziej popieram i już jestem gotowy na oglądanie ścieżek, którymi Ula podąża. :mrgreen:

---------- Post dodany o 17:56 ---------- Poprzedni post był o 17:54 ----------


Czasami wydaje mi się, że zbyt ciasno kadrujesz. Idziesz w te góry, robisz zdjęcia i aż chciałoby się zajrzeć poza kadr.

To dodaje tajemniczości. :roll::mrgreen:

alnico
22.01.16, 19:05
O! Gulasz zaczęła po górach ganiać, fajnie, poganiamy także :)

lisiajamka1
22.01.16, 20:59
Z przyjemnością obejrzałem zdjęcia, trzecie najbardziej przykuło mój wzrok :)

abir
22.01.16, 21:36
podoba mi się ta owca z Kalatówek na pierwszym zdjęciu:wink:

gulasz
22.01.16, 21:40
podoba mi się ta owca z Kalatówek na pierwszym zdjęciu:wink:
odłączyła się od stada - ale nie narzekała raczej ;)

Muminek
22.01.16, 23:15
Ale super:grin:, że otworzyłaś nowy wątek, miło będzie tutaj wędrować Twoimi szlakami.
Pozdrawiam

yac
22.01.16, 23:50
Aż zacząłem szukać tej owcy na 1 :mrgreen:. 3 mi się podoba najbardziej .

gulasz
23.01.16, 00:49
MikolajN, tropic, witia, Lolita, hades, henry1, alnico, lisiajamka1, abir, Muminek, yac - bardzo ale to bardzo miło Was gościć w mym nowych skromnych progach :)
dziękuję za odwiedziny..

w trakcie tego samego wyjazdu przepiękną jesienią 2012 drugiego dnia z Tatr przenieśliśmy się w Pieniny - było przepięknie - ale również nie bardzo trafiałam
więc tylko 2 chyba niepokazane jak dotąd zdjęcia z tego wypadu - i jedno które już było - ale je lubię więc wrzucę raz jeszcze też tutaj :)


Idąc na Sokolicę do słynnej sosenki (pierwszy raz w życiu na tamtenczas), mijaliśmy pięknie panąszące się po lesie światełko

6. ta fota była już jakiś czas temu w drugim gulaszowym wątku ale pozwolę sobie raz jeszcze ją zapodać :)

165944

7. chatki na trasie to idealne miejsce na wszamanie czegoś po drodze - o ile nie panuje w nich syf i malaria ( a niekiedy niestety i tak się zdarza :( )

165945


i dotarliśmy do Sosenki - nie nacieszyłam się cudownymi widokami na przełom Dunajca i cudnie wystające Tatry - bo moim towarzyszom podróży spieszyło się ciut - dlatego trzeba będzie tam wrócić ;) kiedyś... bo zdjęcia niemal wszystkie są nieostre :roll:

swoją drogą powrót z Krościenka środkami publicznego transportu okazały się mega trudne - gdyż bus jadący ze Szczawnicy do Krakowa trasę do Krościenka jechał ponad godzinę (dodam tylko że to niecałe 6 km) - takie były korki - nie muszę chyba dodawać że bus w Szczawnicy już pękał w szwach i nie było mowy, żeby z Krościenka kogokolwiek więcej mógł zabrać..
Więc z kumpelą poszłyśmy na stopa - żeby się jakoś dostać albo bezpośrednio do Krakowa albo do Sącza skąd odjeżdża trochę więcej i trochę bardziej pustych autobusów. Po 2 minutach znudzone i niedoświadczone w łapaniu stopa dziwiłyśmy się dlaczego jeszcze nikt się nie zatrzymał ;) no i jakby nie było minutę później młode małżeństwo nas wzięło i podwiozło na sam przystanek w Sączu walcząc z czasem byśmy zdążyły na przedostatni PKS - udało się praktycznie w ostatniej minucie złapać Szwagropola :) wesoła to była akcja - zwłaszcza że zakończona pomyślnie ;)

8.
165946

robtor
23.01.16, 01:01
... wesoła to była akcja - zwłaszcza że zakończona pomyślnie ;)

Jest co później wspominać... :)

witia
23.01.16, 13:12
MikolajN, tropic, witia, Lolita, hades, henry1, alnico, lisiajamka1, abir, Muminek, yac - bardzo ale to bardzo miło Was gościć w mym nowych skromnych progach :)
dziękuję za odwiedziny..

w trakcie tego samego wyjazdu przepiękną jesienią 2012 drugiego dnia z Tatr przenieśliśmy się w Pieniny - było przepięknie - ale również nie bardzo trafiałam
więc tylko 2 chyba niepokazane jak dotąd zdjęcia z tego wypadu - i jedno które już było - ale je lubię więc wrzucę raz jeszcze też tutaj :)


Idąc na Sokolicę do słynnej sosenki (pierwszy raz w życiu na tamtenczas), mijaliśmy pięknie panąszące się po lesie światełko

6. ta fota była już jakiś czas temu w drugim gulaszowym wątku ale pozwolę sobie raz jeszcze ją zapodać :)

165944

7. chatki na trasie to idealne miejsce na wszamanie czegoś po drodze - o ile nie panuje w nich syf i malaria ( a niekiedy niestety i tak się zdarza :( )

165945


i dotarliśmy do Sosenki - nie nacieszyłam się cudownymi widokami na przełom Dunajca i cudnie wystające Tatry - bo moim towarzyszom podróży spieszyło się ciut - dlatego trzeba będzie tam wrócić ;) kiedyś... bo zdjęcia niemal wszystkie są nieostre :roll:

swoją drogą powrót z Krościenka środkami publicznego transportu okazały się mega trudne - gdyż bus jadący ze Szczawnicy do Krakowa trasę do Krościenka jechał ponad godzinę (dodam tylko że to niecałe 6 km) - takie były korki - nie muszę chyba dodawać że bus w Szczawnicy już pękał w szwach i nie było mowy, żeby z Krościenka kogokolwiek więcej mógł zabrać..
Więc z kumpelą poszłyśmy na stopa - żeby się jakoś dostać albo bezpośrednio do Krakowa albo do Sącza skąd odjeżdża trochę więcej i trochę bardziej pustych autobusów. Po 2 minutach znudzone i niedoświadczone w łapaniu stopa dziwiłyśmy się dlaczego jeszcze nikt się nie zatrzymał ;) no i jakby nie było minutę później młode małżeństwo nas wzięło i podwiozło na sam przystanek w Sączu walcząc z czasem byśmy zdążyły na przedostatni PKS - udało się praktycznie w ostatniej minucie złapać Szwagropola :) wesoła to była akcja - zwłaszcza że zakończona pomyślnie ;)

8.
165946

... no i sosenka jest :) Świetnie "zrobiona".
Pozdrawiam.

Bodzip
23.01.16, 14:44
Się melduję. Byłem tam gdzie Ty, ale Ty masz młodsze oczy. I piękniejsze :mrgreen:

MikolajN
23.01.16, 17:36
Oj 7 mi się podoba bardzo. Czym było robione?

gulasz
23.01.16, 17:48
Oj 7 mi się podoba bardzo. Czym było robione?
stary poczciwy E-510 plus kit - bodajże tam było 14-42 f/3.5-5.6

petreq
23.01.16, 17:58
stary poczciwy E-510 plus kit - bodajże tam było 14-42 f/3.5-5.6
no i po co zmieniać puszki na hiper-bajer? ;)

gulasz
23.01.16, 18:03
no i po co zmieniać puszki na hiper-bajer? ;)
bo są fajniejsze i lżejsze :)
aczkolwiek nigdy nie goniłam za nowościami ;)

petreq
23.01.16, 18:16
bo są fajniejsze i lżejsze :)
szczególnie lżejsze, to fakt :)

aczkolwiek nigdy nie goniłam za nowościami ;)
ja też nie gonię :mrgreen:

MikolajN
23.01.16, 18:19
Bardzo fajne. Zapytałem bo wręcz wydawało by się, że użyłaś czegoś szerszego niż 14 :)

A ja tam gonię nowości - takie hobby ;)

WoRaS
23.01.16, 18:23
Kadry fajne, niestety odbiór zdjęć pasuje kiepskie światło ("wsamopołudnie"). Wypadało by wybrać się tam po poludniu lub przed świtem :-) Dlatego jak dla mnie najładniejszy zdjęciem jest to najmniej górskie - nr 6. Kadr, światełko, kolory są idealne. Bajka!

Farensbach
23.01.16, 18:27
Ula fajnie, ze założyłaś taki wątek :-) Ze zdjec na razie moi faworyci to 5, 6 i 8 :-)

gulasz
23.01.16, 18:28
Kadry fajne, niestety odbiór zdjęć pasuje kiepskie światło ("wsamopołudnie"). Wypadało by wybrać się tam po poludniu lub przed świtem :-) Dlatego jak dla mnie najładniejszy zdjęciem jest to najmniej górskie - nr 6. Kadr, światełko, kolory są idealne. Bajka!

widzisz - a także w samo południe walnięte ;)
dzięki za wizytę i opinie - to były moje początki w łażeniu po górach z aparatem (2012r.) , więc mam nadzieję że będzie lepiej ;)



ja też nie gonię :mrgreen:



A ja tam gonię nowości - takie hobby ;)

ja tam gonię króliczki, gonię po górach - nie można za wszystkim gonić - także niech robią to inni :)


dzięki za odwiedziny :)

gulasz
24.01.16, 02:21
robtor, witia, Bodzip, petreq, WoRaS, Farensbach - witam i Was :)
dziękując za odwiedziny :)


9. W drodze na Turbacz - Stare Wierchy
166001

aga_piet
24.01.16, 03:26
Trochę zazdro, że masz tak blisko.
Życzę Ci jak najwięcej okazji do zasilania wątku :)

DzejPi
24.01.16, 07:35
6-czka miodzio. 8 świetna bo oprócz sosenki (jak u wszystkich co tam byli :wink:) widać jeszcze coś.

robtor
24.01.16, 11:01
9. W drodze na Turbacz - Stare Wierchy

Ciekawe chmury :)

kolba
24.01.16, 12:16
Bardzo podobają mi się zdjęcia 3,4 i 6,7,8.

alnico
24.01.16, 16:18
Nie mogłem się powstrzymać aby trochę grzebnąć
166020

gulasz
24.01.16, 17:13
Nie mogłem się powstrzymać aby trochę grzebnąć


w sumie się nie dziwie - też mam z 10 wersji tego zdjęcia
Twoje dla mnie za jaskrawe :)

a przy okazji witam kolejnych gości : bufetowa, DzejPi, kolba - dzięki !!


Trochę zazdro, że masz tak blisko.
Życzę Ci jak najwięcej okazji do zasilania wątku :smile:

dlatego m.in. nie w smak było mi się przenosić do stolicy - i pozostałam w Krakowie ;)
mam nadzieję że w tym roku też uda się odwiedzić sporo gór :) :) :)
tam czas płynie inaczej

ale jakby nie było do morza mam daleko - a do takiego wyludnionego poza sezonem tęsknię czasem :)

lisiajamka1
24.01.16, 21:35
9. W drodze na Turbacz - Stare Wierchy
166001
Chmury jak na zamówienie, tak pięknie ułożyły się w kadrze :grin:

Muminek
25.01.16, 21:15
...9. W drodze na Turbacz - Stare Wierchy
Cirrusy pięknie tutaj zagrały, takiego nieba można tylko pozazdrościć.

gulasz
30.01.16, 00:48
nim się doszło do Starych Wierchów po drodze była stara poczciwa Maciejowa :)

10. z widokiem (chyba) na Babią Górę - czyli Maciejowa po raz pierwszy

166414


11. i widok w drugą stronę - Schronisko na Maciejowej

166415


12. polanka w drodze z Maciejowej na Stare Wierchy - to był cudowny chillout :)

166416



enjoy :)

aga_piet
30.01.16, 01:03
Eh... ta Babia :) Wszędzie jej pełno <3
Ten widok z daleka. Albo z bliższa...

fazi75
30.01.16, 01:05
Sześć jest najlepsze!!!

gulasz
30.01.16, 01:29
Eh... ta Babia :) Wszędzie jej pełno <3
Ten widok z daleka. Albo z bliższa...
Baba w końcu - pcha się gdzie może ;)



Sześć jest najlepsze!!!
witaj w mych skromnych progach :)

waruga
30.01.16, 10:19
Za ciężkie nogi mam na góry,wolę morze ;-)...ale pooglądam chętnie :grin:

No ja tez, dlatego w czerwcu wyplywam jak lody puszcza...:mrgreen:

Gorki tez wole ogladac w olkowych watkach :-)

gulasz
1.02.16, 03:30
czołem fazi75 i waruga - witam u siebie :)

dorzucam jeszcze 2 stare kadry, które były już na forum, ale jako że z serwerów zewnętrznych - poszły się paść na inne łąki i w drugim wątku już ich nie zobaczymy ;)
teraz ciut inaczej draśnięte PSujem

13. moja skała - to był pierwszy raz gdy ją fotografowałam
wrzesień 2009
https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=166594&d=1454289950


14. Pieniny - gdzieś między Krościenkiem a Niedzicą - ech pojęcia nie mam jak ta trasa rajdu wtedy przebiegała
kwiecień 2008 - praktycznie pierwsze użycie nowiutkiej wówczas E-510 :)

https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=166595&d=1454289952



166594166595

abir
1.02.16, 08:27
Twoja skała na tle monumentalnej ściany podoba mi się

gulasz
5.02.16, 21:04
no to raz kozie śmierć


15. pierwsza panorama (nie mylić z programem informacyjnym na TVP2) :mrgreen:
trzecia jeśli chodzi o wyprodukowanie by gulasz, pierwsza jeśli patrzeć na prezentację ogólnoludzką ;)

PS można klikać i krytykować :mrgreen:
166775

Bodzip
5.02.16, 21:07
Jeju, wreszcie. Trzymałem tego plusa w zanadrzu :mrgreen:

lisiajamka1
5.02.16, 21:10
Takie wejście z panoramą, to co się potem będzie działo :) Mnie podoba się bardzo.

apz
5.02.16, 21:10
Jeju, wreszcie. Trzymałem tego plusa w zanadrzu :mrgreen: A mnie skrypt trzyma...

gulasz
5.02.16, 21:11
Jeju, wreszcie. Trzymałem tego plusa w zanadrzu :mrgreen:
och ach - ależ zaszczyt mnie kopnął ;)
no bo ICE już 3 razy próbowałam zainstalować na mym złomie - no i zawsze krzyczał że coś mu nie pasuje
to poszłam w Hugin'a ;)
i coś tam naprodukowałam - ale nie zawsze jest łatwo - zwłaszcza jak wieje ;)

henry1
5.02.16, 21:16
no to raz kozie śmierć


15. pierwsza panorama (nie mylić z programem informacyjnym na TVP2) :mrgreen:
trzecia jeśli chodzi o wyprodukowanie by gulasz, pierwsza jeśli patrzeć na prezentację ogólnoludzką ;)

PS można klikać i krytykować :mrgreen:
166775

Zacznę od krytyki : Dlaczego taka mała, chcę większą. :roll::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Zakończę : Inauguracja Twoich panoram uwieńczona sukcesem - mnie się podoba, fajny widok. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Czekam na następne. :mrgreen:

waruga
5.02.16, 21:20
12 super, lubie takie malowanie na blekitnym niebie :-)

alnico
5.02.16, 21:25
No i pięknie :) nam wynagrodziłaś lata czekania na te panoramy :wink:

tropic
5.02.16, 22:05
no to raz kozie śmierć


15. pierwsza panorama (nie mylić z programem informacyjnym na TVP2) :mrgreen:
trzecia jeśli chodzi o wyprodukowanie by gulasz, pierwsza jeśli patrzeć na prezentację ogólnoludzką ;)

PS można klikać i krytykować :mrgreen:

Kliknąłem i skrytykowałem...masz tego więcej ??? :grin:

petreq
5.02.16, 22:18
Noooo! Panoramka lux malina. :)

fazi75
5.02.16, 22:26
Panoramka fajna oczywiście, ale 13 zapiera dech :-) Czuć przestrzeń. Brawo :-)

Muminek
5.02.16, 22:28
no to raz kozie śmierć
15. pierwsza panorama...
Widok przepiękny, światło, lekka mgiełka, kadrowanie wszystko na plus.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to prawy dolny róg. Tyle krytyki:) z mojej strony.
Pozdrawiam

gulasz
6.02.16, 00:16
Zacznę od krytyki : Dlaczego taka mała, chcę większą. :roll::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
[...]
Czekam na następne. :mrgreen:

no to poniżej będziesz miał większą - duuużo większą ;)


No i pięknie :) nam wynagrodziłaś lata czekania na te panoramy :wink:
oj tam od razu lata ;)


Kliknąłem i skrytykowałem...masz tego więcej ??? :grin:
mam - poniżej wrzucam jedną w 3 wersjach kadrowych ;)


Panoramka fajna oczywiście, ale 13 zapiera dech :-) Czuć przestrzeń. Brawo :-)
też lubię tą 13 i lubię do niej wracać :)


Widok przepiękny, światło, lekka mgiełka, kadrowanie wszystko na plus.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to prawy dolny róg. Tyle krytyki:) z mojej strony.

dzięki Marcin !! faktycznie coś tam się skrzaczyło ;) nie zauważyłam wcześniej


a teraz trzy wariacje na ten sam temat - czyli Durbaszka rulezzz
z widokiem na Tatry i Trzy Korony :) :) :)
nie umiem się zdecydować na kadrowanie

wszelkie uwagi oczywiście mile widziane :)



16. w całej swej rozciągłości
166787

17. i poszatkowane z widokiem na Tatry
166788

18. z widokiem na Trzy Korony :)
166789

rados
6.02.16, 00:17
Takie wejście z panoramą, to co się potem będzie działo :) Mnie podoba się bardzo.

Też mi się bardzo podoba. Czysty, nieskalany widok. No i ludziów brak aż po horyzont... :)

petreq
6.02.16, 00:21
Dla mnie 16-stka... tylko mam wrażenie, że całość "leci" w prawo...

robtor
6.02.16, 00:21
16. całkiem ładne :)

Bodzip
6.02.16, 00:43
Ale jaja, gulasz szaleje :mrgreen:

henry1
6.02.16, 01:15
Trza było "Babę" pogonić, to i widoki przednie nam tutaj zaczęła prezentować. :shock::shock::shock::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Pierwsza z trzech mi się. :mrgreen:
Druga i trzecia też, ale coś z lewej albo z prawej brakuje. :mrgreen:

gulasz
6.02.16, 01:20
Dla mnie 16-stka... tylko mam wrażenie, że całość "leci" w prawo...

mam duże wrażenie że to złudzenie - bo góry się zmniejszają w prawo ;)


dzięki za wizyty - obiecuję nie męczyć tylko panoramami :-P
bo co za dużo to zgaga (czy jakoś tak) :roll:

petreq
6.02.16, 01:29
wrażenie = złudzenie ;)

apz
6.02.16, 01:57
...obiecuję nie męczyć tylko panoramami :-P
bo co za dużo to zgaga (czy jakoś tak) :roll:

Nie przesadzaj, tylko jakbyś mogła zapisz je na jakiś 1000 px by mozna podelektować sie obfitszym szczegółem.

Spike_poland
6.02.16, 02:44
Panoramki bardzo ładnie Ci wychodzą ! 13perełka! 8 też bardzo fajne! :)

tropic
6.02.16, 08:38
17 zdecydowanie !!

waruga
6.02.16, 10:09
Jak dla to mnie 17 i 18.

alnico
6.02.16, 14:18
Dla mnie 16 naj, fajne powietrze miałaś i super to wykorzystałaś :)

Ale jaja, gulasz szaleje :mrgreen:
W końcu :grin:. Aż trzech mędrców trzeba było aby zaszalała, w tym jednego ze wschodu :lol:

Bodzip
6.02.16, 14:25
Masz wnusiu :mrgreen:

https://forum.olympusclub.pl/threads/102348-HUGIN-jak-robi%C4%87-panoramy?goto=newpost

gulasz
6.02.16, 14:50
Masz wnusiu :mrgreen:

https://forum.olympusclub.pl/threads/102348-HUGIN-jak-robić-panoramy?goto=newpost
Masz i zobacz co robilas zle :mrgreen:

Dziekuje :mrgreen:




Dla mnie 16 naj, fajne powietrze miałaś i super to wykorzystałaś
I pomyśleć że tego dnia mieliśmy wracać do domu zaraz po śniadaniu

Zyjac na codzien w Krakowie, zawsze trzeba wykorzystac fakt ze sie ma fajne powietrze ;)

henry1
6.02.16, 17:09
Masz wnusiu :mrgreen:

https://forum.olympusclub.pl/threads/102348-HUGIN-jak-robi%C4%87-panoramy?goto=newpost

I czegoż to dziadek dla wnusi nie zrobi. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Brawo dziadku, też sobie poczytam. :roll::mrgreen:

lisiajamka1
6.02.16, 20:09
a teraz trzy wariacje na ten sam temat - czyli Durbaszka rulezzz
z widokiem na Tatry i Trzy Korony :) :) :)
nie umiem się zdecydować na kadrowanie

wszelkie uwagi oczywiście mile widziane :)



16. w całej swej rozciągłości
166787

17. i poszatkowane z widokiem na Tatry
166788

18. z widokiem na Trzy Korony :)
166789
To jest to, mogę pooddychać pełną piersią :)

alnico
6.02.16, 21:14
Brawo dziadku, też sobie poczytam. :roll::mrgreen:
Też sobie poczytam choć czekałem na to dłużej niż na panoramy gulasza :roll:, może kiedyś się przyda przy bardziej skomplikowanych panoramach :)

gulasz
11.07.16, 02:25
siemanero - dawno mnie tu nie było jako że noga się zrastała i gulasz nie biegała ani po górach ani wogle ;)

w ramach rekompensaty ostatni (w sensie wczorajszy) wschód słońca z widokiem wiadomym :)
na więcej już siły dziś nie mam - ale będzie

19 już wczorajszy ZDZIŚ ;)
oczywiście klikajcie po ciut większe :D

177984

apz
11.07.16, 02:41
siemanero - dawno mnie tu nie było jako że noga się zrastała i gulasz nie biegała ani po górach ani wogle ;)

w ramach rekompensaty ostatni (w sensie wczorajszy) wschód słońca z widokiem wiadomym :)
na więcej już siły dziś nie mam - ale będzie

19 już wczorajszy ZDZIŚ ;)
oczywiście klikajcie po ciut większe :D

177984

Ładne.Błyszczy od światła.

alnico
11.07.16, 08:07
siemanero - dawno mnie tu nie było jako że noga się zrastała i gulasz nie biegała ani po górach ani wogle ;)

w ramach rekompensaty ostatni (w sensie wczorajszy) wschód słońca z widokiem wiadomym :)
na więcej już siły dziś nie mam - ale będzie

19 już wczorajszy ZDZIŚ ;)
oczywiście klikajcie po ciut większe :D

177984
Widok śliczniutki :), nawet tam gdzieś wczoraj lazłem :grin:

yamada
11.07.16, 10:58
Jakoś umknął mi ten wątek, ale nadrobiłem. Ostatnie bardzo ładne, tylko tak mało ogólnie zdjeć... szkoda bo lubię górskie foty, czy to Tatry, Pieniny czy Bieszczady. Czekam zatem niecierpliwie na kolejne.

gulasz
13.07.16, 02:08
z racji na chroniczny brak czasu załączam jeszcze jedno (mam nadzieję że w weekend uda się pokazać więcej :) )

20.
178131

henry1
13.07.16, 11:54
Piękna panorama, przyjemnie popatrzeć na taki widok. :mrgreen:

sikor
13.07.16, 12:38
Noo ładnie. Z ilu zdjęć składane?

gulasz
13.07.16, 13:00
Noo ładnie. Z ilu zdjęć składane?
z 14 pionowych z tego co pamiętam :) :)

gulasz
16.07.16, 02:47
jak już ostatnie 2 panoramy mogły zdradzić - w zeszły weekend byłam w Pieninach https://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_smile.gif w mojej ulubionej Durbaszce (jedno z lepszych schronisk w jakich byłam - m.in. dzięki atmosferze, kierownictwu jak i miejscu samemu w sobie)..
idzie się tam prościutko - więc nawet noga po nie tak dawnym urazie daje radę https://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_mrgreen.gif (choć pamiętam jak klęłam idąc tam pierwszy raz, zimą i to w dodatku po zmroku https://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_wink.gif ). Pogoda miała być przednia - więc bierzemy sprzęcior i jedziem na zachód i wschód w Pienny...

Niestety było szaro buro ponuro - jadąc przez Zawoję - Babiej nie ujrzeliśmy - cała była w chmurach...


21 początek drogi też taki mało ciekawy https://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_wink.gif
https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=178276&d=1468629848 (https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=178276&d=1468629848)

22. ale na chwilkę wyszło piękne słoneczko - a w zasadzie tylko cudne przebłysłki przez ciemne niebo
https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=178278&d=1468629851 (https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=178278&d=1468629851)

23.
https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=178279&d=1468629852 (https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=178279&d=1468629852)

24. uwielbiam takie zestawienia kolorystyczne https://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_mrgreen.gif
https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=178277&d=1468629849 (https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=178277&d=1468629849)

Farensbach
16.07.16, 06:46
Świetnie wykorzystane światełko na 24 i 22. Panoramka 19 też ładna :-)

Bodzip
16.07.16, 07:04
No właśnie, podobne światło miałem w Jurze. Ula, coś pięknego - szaro-bure niebo i te plamy światła.
Gratuluję :)

tropic
16.07.16, 07:30
Świetne światło...też na takie poluje :-)

alnico
16.07.16, 15:48
24. uwielbiam takie zestawienia kolorystyczne :mrgreen:

Ja też, pięknie wyszło, podobnie zresztą jak i na dwu poprzednich :)

And.N
16.07.16, 16:28
Ładnie wyszło z tymi przebłyskami słońca.
Może tylko na 22 odrobinę bym cienie rozjaśnił.

Rabbit
20.07.16, 00:04
22, 23, 24 słońce pięknie promieniami oświetliło, świetne fotki :)

gulasz
20.07.16, 01:09
dzięki Panowie to jedziem dalej

jeszcze jedno z klimatu trzech poprzednich

25
178608

26 wyszły nam na spotkanie :)
178606

27. przywódca ;)
178607

28. pogoda niby parszywa - ale co raz słonko puszczało do nas oko przebijając się przez chmury
178609

29 z bliska
178611

30 i daleka
178610

Bodzip
20.07.16, 07:31
Nie mogę dać plusa :( dlaczego ?

kowal73
20.07.16, 07:32
26,27 super, 28 powiesił bym na ścianie w dużym pokoju

apz
20.07.16, 07:40
Nie mogę dać plusa :( dlaczego ? Za mało rozdajesz...

ładne świattło na tych górskich pejzażach...

gulasz
20.07.16, 18:40
Nie mogę dać plusa :( dlaczego ?
E tam, to mało istotne :)


28 powiesił bym na ścianie w dużym pokoju
To jestem z lekka w szoku - dziękuję.. Chwilę zastanawiałam się czy je w ogóle dodawać
Często mam tak ze zastanawiam sie przy obróbce czy nie pojechalam za bardzo, i gdzie jest granica, wtedy przydaje sie czas po ktorym juz z wieksztm dystansem mozna jakos sie okresluc co do swoich fot... A tu czasu nie mialam bo wrzucilan od razy ;)

Farensbach
20.07.16, 18:44
Ładne sielskie obrazki. 26 to mój faworyt.

voovoo2
20.07.16, 20:35
siemanero - dawno mnie tu nie było jako że noga się zrastała i gulasz nie biegała ani po górach ani wogle ;)

w ramach rekompensaty ostatni (w sensie wczorajszy) wschód słońca z widokiem wiadomym :)
na więcej już siły dziś nie mam - ale będzie

19 już wczorajszy ZDZIŚ ;)
oczywiście klikajcie po ciut większe :D

177984Superowe zajebiście!

Mirek54
20.07.16, 21:34
Nie mogę dać plusa :( dlaczego ?

Chyba jakis virus bo ja tez chcialem a nie moglem dac
.Ale ja nie rozdaje.

gulasz
12.08.16, 03:29
Jako że bardzo zachciało mi się gór - wrzucam mały przerywnik bieszczadzki
ten kto był na Kaszubach widział, kto nie był raczej nie widział tego kadru z deka skaszanionego posprocesingu
ale daje niech se wisi i w tym wątku - może mnie zmotywuje by jeszcze pobawić się jakimiś fotami z tamtego wypadu :)

31 z Połoniny Caryńskiej :)
180462

apz
12.08.16, 07:26
Jako że bardzo zachciało mi się gór - wrzucam mały przerywnik bieszczadzki
ten kto był na Kaszubach widział, kto nie był raczej nie widział tego kadru z deka skaszanionego posprocesingu
ale daje niech se wisi i w tym wątku - może mnie zmotywuje by jeszcze pobawić się jakimiś fotami z tamtego wypadu :)

31 z Połoniny Caryńskiej :)
180462

Fajna fota.

Bodzip
12.08.16, 07:29
Piękne światło i mgiełka uroku dodaje :)
Więcej proszę.

Muminek
12.08.16, 07:36
Wcześniejsze kadry z tymi przebłyskami przepiękne, dla takich chwil warto sobie powędrować szlakami:grin: (javascript:void(0)).


Jako że bardzo zachciało mi się gór - wrzucam mały przerywnik bieszczadzki...
Znajomy widok:smile: (javascript:void(0)), podoba mi się niezmiennie, brawo!

droplet
12.08.16, 12:15
Niesamowite światło na 31. Z Bieszczadów głównie pamiętam glinę która się klei do wszystkiego i deszcz. Niemniej coraz bardziej mnie tam ciągną widoki z twoich zdjęć.
Szeroka dynamika jest na tych zdjęciach , może by się jeszcze dało coś wyciągnąć z cieni.
Zdjęcie 28 też robi na mnie wrażenie efektem światła ale przeszkadza mi za ciemny dół.

grisza34
12.08.16, 12:52
witam.trochę mi wstyd że nie wpadłem tutaj wcześniej a zdjęcia zacne i klimaty piekne. piekne wyczucie światła i czasu :) podoba mi się. będę zagladał :) pozdr

gulasz
12.08.16, 14:36
dzięki Panowie ;) :) :)


Niesamowite światło na 31. Z Bieszczadów głównie pamiętam glinę która się klei do wszystkiego i deszcz. Niemniej coraz bardziej mnie tam ciągną widoki z twoich zdjęć.
Szeroka dynamika jest na tych zdjęciach , może by się jeszcze dało coś wyciągnąć z cieni.
z cieni nie chcę za bardzo wyciągać bo można za łatwo przesadzić ;)
dzięki - a w Bieszczady warto (choć te przeklęte schody... )
niemniej jak będzie padało - to podejrzewam że wspomnienia się za wiele nie zmienią :mrgreen:


Zdjęcie 28 też robi na mnie wrażenie efektem światła ale przeszkadza mi za ciemny dół.
no fakt ciemno tam ;) - ale generalnie tak wtedy było
swoją drogą już jakiś czas temu miałam Ci pisać - w ten gdzie gdy byłam na Durbaszce jadąc na parking do Jaworek minęliśmy Was autkiem
w sensie Ty z Basią na rowerach zasuwaliście (jakoś na wysokości Szlachtowej ;) )

And.N
12.08.16, 19:06
31 z Połoniny Caryńskiej, urokliwe foto, może by tak do Galerii wstawić.

tropic
12.08.16, 19:36
Jako że bardzo zachciało mi się gór - wrzucam mały przerywnik bieszczadzki
ten kto był na Kaszubach widział, kto nie był raczej nie widział tego kadru z deka skaszanionego posprocesingu
ale daje niech se wisi i w tym wątku - może mnie zmotywuje by jeszcze pobawić się jakimiś fotami z tamtego wypadu :)

31 z Połoniny Caryńskiej :)
180462
Rewelacja Ulka !! :grin:

alnico
12.08.16, 22:57
Ganiaj dalej, super Ci to idzie :smile:

droplet
13.08.16, 00:31
...
swoją drogą już jakiś czas temu miałam Ci pisać - w ten gdzie gdy byłam na Durbaszce jadąc na parking do Jaworek minęliśmy Was autkiem
w sensie Ty z Basią na rowerach zasuwaliście (jakoś na wysokości Szlachtowej ;) )
I nie zatrąbiliście i nie zamachałaś? :-)
Szczawnica jest super bo można robić Białą Wodę od Prehyby ale od Palenicy

gulasz
13.08.16, 00:36
I nie zatrąbiliście i nie zamachałaś? :-)
Szczawnica jest super bo można robić Białą Wodę od Prehyby ale od Palenicy
jak się zorientowałam że to Wy - to już było że tak powiem po ptokach ;)

Farensbach
13.08.16, 11:32
31 super, piękne, zachwycające, etc. :-)

Krakman
13.08.16, 12:34
Pooglądałem se. Lubię góry a nogi mnie już tam nosić nie chcą.. :???:

gulasz
23.08.16, 02:20
dzięki raz jeszcze
jako że świeżo wywołałam dwie foty, ze wschodu z Durbaszki, z lipca tego roku
to dorzucam :smile:

32. wzeszło
https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=180985&d=1471911572 (https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=180985&d=1471911572)


33.
https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=180986&d=1471911573

3 (https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=180986&d=1471911573)4. schodząc :smile:
https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=180987&d=1471912163 (https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=180987&d=1471912163)

alnico
23.08.16, 06:34
Lubię takie światełko wschodów (i zachodów) słońca:). Dzień coraz krótszy i zwiększa się szansa na taki moment :) (jedyny chyba plus skracającego się dnia).

yamada
23.08.16, 12:29
Ładne te dwa pierwsze.

gietrzy
23.08.16, 16:17
33, 34 super!

DzejPi
23.08.16, 16:36
Podoba mi się 33. Niby nic tam nie ma tylkooooo to światełko.:wink:

lisiajamka1
23.08.16, 16:41
Podoba mi się 33. Niby nic tam nie ma tylkooooo to światełko.:wink:
No właśnie :grin:

gulasz
20.10.16, 00:19
jako że dane mi było być w ostatni weekend na warsztatach u Piotrka Jamińskiego (polecam :) )
wstawiam kilka kadrów z ganiania po Piennach <3

35. pierwszy zachód słońca tegorocznych warsztatów :)
183713

36. wschód na Trzech Koronach :)
183714


37. szczegóły ze wschodu ;)
183715

And.N
20.10.16, 08:01
Miłe dla oka pejzaże

lisiajamka1
20.10.16, 08:11
Świetne zdjęcia, ciekawie wygląda kontrast między ośnieżonymi szczytami a dolnymi partiami gór (35. najfajniejsze) :)

Muminek
20.10.16, 08:32
Zachód i wschód przepiękny, brawo!
Pogoda w sobotę dopisała...:grin:

hades
20.10.16, 09:38
Ładnie, czysto.

Czy na #36 obraz jest przechylony lekko na lewo. A może to tylko złudzenie.

Koczowaliście już na górze czy wczesne wyjście?

gulasz
20.10.16, 09:57
Ładnie, czysto.

Czy na #36 obraz jest przechylony lekko na lewo. A może to tylko złudzenie.

Koczowaliście już na górze czy wczesne wyjście?

Co do 36 tez mam takie wrazenie ale nie wiem czy to nie kwestia zludzenia ;)
Wyjscie 4.30

hades
20.10.16, 10:04
To pasmo zalesionych pagórków tuż przed sami Tatrami tak sugeruje. ;)

aga_piet
20.10.16, 10:33
36. rządzi.

Saboor
20.10.16, 12:33
35. pierwszy zachód słońca tegorocznych warsztatów :)
36. wschód na Trzech Koronach :)

Obydwa Cudne, ze wskazaniem na 36.
Ociec

gulasz
26.10.16, 00:41
to jeszcze jedno
dzięki za odwiedziny :)

38.
184026

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

PS tak wiem że patyk przeszkadza (ale nie chciało już mi się PS odpalać ;) )

DzejPi
26.10.16, 05:16
Piękne.

gulasz
27.10.16, 01:56
dzięki
jedziem dalej :)

39 z Przełęczy Szopka tuż po wschodzie
184092

40 Wschód na Trzech Koronach cd
184093

41 Do domu bo noc ;) po słowackiej stronie mocy ;)
184094

tropic
27.10.16, 04:14
Fantastyczne widoki, i te szerokie i zbliżenia !! Gratki Ulka !!:grin:

Saboor
27.10.16, 13:11
39 z Przełęczy Szopka tuż po wschodzie
Piękny widoczek, oj piękny.

fret
27.10.16, 13:17
Głosuję na krowy :)

lisiajamka1
27.10.16, 13:22
I ja na krowy :grin:

cissic
27.10.16, 21:33
Bielskie świetnie wyszły :)

gulasz
28.10.16, 02:40
dzięki za odwiedziny :)

DzejPi
28.10.16, 07:04
Brawo Ty! Pięknie pokazane, pięknie wykorzystane warunki oświetlenia.

WoRaS
28.10.16, 08:43
Ostatnie zdjęcia super - zdecydowanie lepsze niż pierwsze, widać, że bez dobrego światła nie ma dobrego zdjęcia :)

henry1
29.10.16, 00:13
Gratulacje, widać, że warsztaty przyniosły spodziewany efekt. :roll:
Fotki coraz lepsze. :mrgreen:

aga_piet
29.10.16, 00:20
Mistrzynie 2 planu wymiatają :D

Saboor
29.10.16, 00:29
Mistrzynie 2 planu wymiatają :D
Czerwone mięso jest w dechę. :grin:
Kolczykowane.

Muminek
29.10.16, 23:10
Świetna ta ostatnia seria, krówki oczywiście super.


Gratulacje, widać, że warsztaty przyniosły spodziewany efekt...
Pełna zgoda, duży postęp.

Farensbach
31.10.16, 09:42
38 i 39 świetne.

AskONE
31.10.16, 11:52
Mnie 39 urzekło!

abir
31.10.16, 23:29
36, 39 i krówki.
wielkie gratulacje za ostatnie posty. Byłaś w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i nie wahałaś się użyć aparatu:)

gulasz
1.11.16, 11:17
Dzięki za odwiedziny :)
Cieszę się że jakąś różnicę widać :)

gulasz
6.12.16, 00:49
pierwszy tydzień listopada Ulka tradycyjnie (czyli od 2ch lat) spędza w Wetlinie :)
tak było i tym razem - pogoda miała być parszywa z 4 zaplanowanych dni - ładny miał być tylko piątek
Na szczęście brzydka była tylko niedziela - więc udało się zaznać chilloutu :) i odpocząć od zgiełku miasta, internetów i innych przeszkadzaczy ;)

w czwartek 3 listopada źle nie było - troszeczkę wiało i chmury się przewalały - ale od czasu do czasu pokazało się słonczeko na tle ciemnych chmur ;)

42. Chatka Puchatka - a w zasadzie chata GOPRowców (jeśli niczego nie mylę ;) ) z widokiem na rozciągającą się w bieli Połoninę Wetlińską :)

185423

43. jak pisałam słoneczko raz po raz wychylało się zza chmur oświetlając zbocza gór :)
radość to była niesłychana a gęba sama się śmiała
185424

44 tu już wypad sobotni - wtedy zapowiedziany był mega silny wiatr ale też paskudny deszcz - sprawdziło się tylko to pierwsze (takiego wiatru w górach jeszcze nie przeżyłam ;) )
185425

45. do tego najcieplej nie było ;)
185426

46. zdjęce pod tytułem SNOWBORDZISTA ;)
oczywiście snowboardu tam nikt nie miał
185427

47. Połonina Caryńska z Tarnicą w tle..
185428

48. i sama Tarnica dumnie panująca :)
185429

Schodząc doznałam szoku :) wymarznięci z tej pizgawicy schodziliśmy co prędzej - a po drodze minęła nas młoda para idąca na sesję ślubną na szczyt Caryńskiej (dodam że ten wiatr był tak silny że mogłam się na nim położyć i służył mi za statyw)
w towarzystwie młodych (niosących jeszcze suknie na plecach w pokrowcu - powodzenia w przebieraniu) szedł także asystent z blendą obstawiam ż z 180x120 - powodzenia w uprawianiu spadochroniarstwa jeśli udałoby mu się ją rozłożyć :) ;)
niestety nie wiem jak sesja się zakończyła - ale widok ich był prze ciekawy :)

49.
185430

apz
6.12.16, 07:56
Najciekawsze wyszły 42, 45 i 47, wolałbym 45 w poziomym formacie. Ale nie marudze, w takich ekstremalnych warunkach, każde zrobione zdjęcie jest na wagę złota.

waruga
6.12.16, 08:02
Widoki ładne. 42 oraz 47 podobają mi się najbardziej.

Rabbit
6.12.16, 08:49
42, 47 fajne, a 43 chyba lepiej byloby w poziomie z obciętym dołem,
a sesja ślubna rzeczywiście mogła byś ciekawa :-)

edorka
6.12.16, 10:09
Wybieram 43, najbardziej mi się podoba :-)

fret
6.12.16, 10:28
47 fajne, aż chce się iść... :)

Muminek
7.12.16, 20:00
Kolejny owocny wypad, pogoda super :)
Wspaniałe widoki, trzy ostatnie kadry najbardziej mi podchodzą, pięknie tam... :)

abir
7.12.16, 21:04
jak patrzę na ten oblodzony drogowskaz to wiem, że to miejsce nie dla mnie

przy obecnych jesiennych szarzyznach zdjęcia BW bardziej mi się podobają

Seba
11.12.16, 22:05
Pięknie. Widok z pod Caryńskiej z brzozą jest mi szczególnie drogi. Zawsze go pstrykam jak tam jestem, ale twoja fotka wygrywa.:)

gulasz
18.01.17, 01:06
Dzięki za wizyty i słów kilka w mym przykurzonym wątku :)

długo bez Bieszczadów nie wytrzymałam
po 2 miesiącach trzeba było wrócić tam ponownie, gdy w Polsce panowały mrozy, których od wielu lat nie było,
a zima uraczyła nas toną delikatnego puchu i wieloma związanymi z tym atrakcjami :) :) :)

Pierwszego dnia w Święto Trzech Króli udaliśmy się w kierunku Caryńskiej - najkrótszym szlakiem (latem niespełna godzinkę w jedną stronę)
i z miejsca kilka niespodzianek
1. trasa oczywiście nie przetarta - więc Panowie przecierali jak się dało - ale i tak każdy zapadał się w co lepszych miejscach po sam tyłek ;)
2. wiało dość solidnie :) a trzeba dodać zdradzając finał że na szczyt Caryńskiej nie dotarliśmy ;)
3. widoki zrekompensowały nam cały chłód, a radocha z takich ilości śniegu była przeogromna :)
4. widzieliśmy przepiękne halo nad Rawkami - do teraz mam je przed oczami
5. ale na zdjęciach nie mam bo po zrobieniu 11 klatek OMD odmówił posłuszeństwa i nie odpalił się więcej, a komórka która i tak robi kijowe foty, niestety nie miała za wiele miejsca na karcie :/
6. po zobaczeniu halo i dreptaniu jeszcze w kierunku "ostatniego" lasu przed Połoniną pogoda się pogorszyła i po 3h (tak tyle szliśmy w górę ;) ) trzeba było wracać :)


to tak w totalnym skrócie - aha i tak najzimniej nam było w samochodzie ;)
zdjęcia za to mamy z kolejnego dnia, najpiękniejszego zimowego dnia w górach ever :)

Tym razem Wetlińska i wejście do niej - założyliśmy raki i do przodu :)
50
186631

pamiętając co było dzień wcześniej trochę oszczędzałam baterie i mało mam zdjęć z samego lasu który był przecudowny
chyba nigdy nie zapomnę tego widoki - człowiek szedł i się rozpływał z tego piękna - magia totalna
51.
186632


w rakach po wydeptanej drodze szło się 100 razy lepiej niż latem - a w lesie mimo -22 stopni było mega ciepło ;)
tuż przed wyjściem na połoninkę koniecznie łyk herbaty z miodem i można wychodzić naprzeciw wiatrom i ku radości wielkiej dla oczu :)
choć las już tą radość dał ;)

52.
186633

mieliśmy dużą ochotę przejść całą Wetlińską i zejść do Wetliny - ale za późno już było na takie eskapady
a za późno było bo nam auta nie odpaliły rano ( paliwo przymarzło ;) ) hehe
na szczęście lokalne busy na posterunku :)
53.
186634

w Chatce Puchatka (najwyżej położonym schronisku w Bieszczadach) nie dało się za bardzo zagrzać - bo w środku było z -5 stopni jak nic
koniec końców schodziliśmy czerwonym szlakiem do Brzegów Górnych

54.
186635


mając przed sobą tylko i wyłącznie przecudne widoki na Caryńską i czasami na Tarnicę :)
55.
186636

a im niżej tym też światełko coraz cieplejsze kolory przybierało i dawało nam wiele radości :)
56.
186637

enjoy :)

luc4s
18.01.17, 08:22
Zazdroszczę zdjęć i widoków :)

wyszomir
18.01.17, 08:33
Widoki piękne. Tylko podziwiać i gratulować wyprawy!

edorka
18.01.17, 10:17
50 i 51... taka zima jest przecudna :-)

yamada
18.01.17, 11:01
Widoki miodne, góry zimą są piękne, mimo zimna :)

zigger
18.01.17, 12:53
Ula, piękne widoki, aż ciężko się oderwać :-)
A Twój wątek nie jest przykurzony, raczej takie to jest moje biurko w pracy (mamy niekończący się remont), od którego chętnie bym się oderwał np. w Bieszczady...

yac
18.01.17, 13:40
Bajkowe widoczki..:wink:

Marek61
18.01.17, 15:13
Kawa zaparzona, można podziwiać.:)
Przepiękne i bajkowe pozazdrościć.

Ola_Olga
18.01.17, 17:42
Piękne zdjęcia, piękna zima. Szkoda tego halo, ale co zrobić jak elektronika się buntuje.

gulasz
18.01.17, 17:52
Piękne zdjęcia, piękna zima. Szkoda tego halo, ale co zrobić jak elektronika się buntuje.


trochę szkoda - ale to tylko powód by dalej szlajać się po górach w poszukiwaniu kolejnego halo i Widma Brockenu (które mam nadzieję, że będzie mi dane kiedyś zobaczyć :) )

voovoo2
18.01.17, 19:23
Piękne fotki

Bodzip
19.01.17, 13:36
trochę szkoda - ale to tylko powód by dalej szlajać się po górach w poszukiwaniu kolejnego halo i Widma Brockenu (które mam nadzieję, że będzie mi dane kiedyś zobaczyć :) )Trzeba było na zachód, a nie na wschód :-P

http://www.tvn24.pl/przez-lata-straszylo-w-gorach-widmo-brockenu-uchwycone-na-zdjeciu,708372,s.html

gulasz
19.01.17, 14:20
Karkonosze zimą też kuedyś odwiedzę... Mam nadzieję :)

Lilen
19.01.17, 16:52
Piękna zima na Twoich fotkach. Przyjemnie się ogląda.

WoRaS
19.01.17, 17:00
trochę szkoda - ale to tylko powód by dalej szlajać się po górach w poszukiwaniu kolejnego halo i Widma Brockenu (które mam nadzieję, że będzie mi dane kiedyś zobaczyć :) )


Chmmm, jak zobaczysz jeden raz to zdecydowanie źle się może skończyć ;)

Trzeba zobaczyć trzy lub więcej razy (ja o ile dobrze pamiętam już mam zaliczone).

Seba
19.01.17, 18:16
54 i 55 są super.

lisiajamka1
19.01.17, 18:54
Przepiękne zimowe krajobrazy :)

kowal73
20.01.17, 12:17
piękne warunki trafiliście, zdjęcia fantastycznie to oddają

Farensbach
21.01.17, 20:42
Super widoki i piękna zima. Miło na taką popatrzeć. Wyróżnię 53 i 54.

DzejPi
22.01.17, 09:07
Piękne widoki.. Troszkę Tobie zazdroszczę bliskości gór.

gulasz
22.01.17, 22:05
Piękne widoki.. Troszkę Tobie zazdroszczę bliskości gór.

dlatego nie bardzo chce się stąd przenosić ( choć czystość nadmorskiego powietrza jest sporym atutem północy :) )
a morze poza sezonem też ma piękny klimat :)

apz
22.01.17, 23:21
Piękne widoki.. Troszkę Tobie zazdroszczę bliskości gór.

Smogu tez?
Może się to w końcu zmieni, na dzisiaj jest gęsty i zawiesisty...

Rabbit
23.01.17, 00:12
piękne widoki, piękna biała zima, można patrzeć i patrzeć na te zdjęcia :)

zigger
23.01.17, 00:57
dlatego nie bardzo chce się stąd przenosić ( choć czystość nadmorskiego powietrza jest sporym atutem północy :) )
U nas też Północ i od lat trąbiono, że czysto, że zielono, że super itd. itp., a ostatnio pojawiły się w prasie informacje, iż niektóre parametry powietrza (niestety, nie pamiętam szczegółów) były gorsze niż w Wawie i Krakowie. Mam nadzieję, że to tylko chwilowa "niemoc", ale jednak... :-/ Jak widzisz, nie tylko u Was się to zdarza ;-)

Muminek
23.01.17, 22:34
...a zima uraczyła nas toną delikatnego puchu i wieloma związanymi z tym atrakcjami :) :) :) ...
Fantastyczne kadry, prawdziwe mistrzostwo!


... ale to tylko powód by dalej szlajać się po górach w poszukiwaniu kolejnego halo i Widma Brockenu (które mam nadzieję, że będzie mi dane kiedyś zobaczyć :) )
Tego życzę i pozdrawiam :)

waruga
23.01.17, 22:38
Piękne krajobrazy.

gulasz
27.01.17, 01:31
piękne warunki trafiliście, zdjęcia fantastycznie to oddają
dziękuję Wam wszystkim za odwiedziny i miłe słowo :)


Fantastyczne kadry, prawdziwe mistrzostwo!

takie słowa "z Twoich ust" Marcin czytać - jest mi niezmiernie miło :)
dziękuję


jeszcze kilka Bieszczadzkich strzałów

57.
186933

58.
186929

59. tego co tam się działo nie odda żadne zdjęcie - filmik by się przydał - kurzyło że aż miło :)
186930

60. z reguły to na połoninach jest najpiękniej - ale tym razem to własnie las nas czarował
186931


61.
186932


echhh - chętnie bym tam wróciła - choćby jutro :) :) :)

Marek61
27.01.17, 11:38
Oby marzenia się ziściły, bardzo ładna seria.

Ola_Olga
27.01.17, 19:02
echhh - chętnie bym tam wróciła - choćby jutro

E tam, pomyśl, że takiej pięknej zimy pewnie już tam nie ma, nie będzie Ci żal. U mnie wszystko płynie.
Bajkowy świat - bardzo piękne: 58,59 i 60 -> na tym Czerwony Kapturek mógłby się odwrócić.:wink:
Fajnie, że kondycja Ci wróciła:)

Bodzip
27.01.17, 19:51
E tam, pomyśl, że takiej pięknej zimy pewnie już tam nie ma, nie będzie Ci żal. U mnie wszystko płynie.
Bajkowy świat - bardzo piękne: 58,59 i 60 -> na tym Czerwony Kapturek mógłby się odwrócić.:wink:
Fajnie, że kondycja Ci wróciła:)
Jest, jest taka zima. U mnie do dziś w okolicznych wioskach powyżej metra. W mieście na trawnikach jest ok 15 cm. Cały czas trzyma temperatura między zerem a minus 12.

gulasz
27.01.17, 19:55
No własnie, nadal biało w Bieszczadzie :)
Na pocieszenie czytam książki o tamtejszych zakapiorach :mrgreen:
Co do czerwonego kapturka - właśnie ja takie skrzaty zdecydowanie wolę tyłem (przodem to na streecie tylko ;) )

A co do panta rei w Trójmieście to chciałabym by zima i do Was wróciła bo pewnie będzie mi dane znowu tam być w najbliższym czasie

Rabbit
27.01.17, 20:38
piękne widoki, udane górskie wędrówki :)

Lilen
28.01.17, 18:24
Kolejna super wrzuta. Tym razem zauroczyła mnie fotka o nr 60.

Muminek
28.01.17, 22:12
Kolejna piękna seria, pierwsze trzy superowe. Ośnieżony las wygląda nieziemsko, uwielbiam takie klimaty w górach :)

gulasz
19.09.17, 00:01
siemano,
wieki całe mnie tu nie było a i z forum nie do końca ostatnio było po drodze,
czas więc trochę odkurzyć.. :mrgreen:

Bieszczady są z roku na rok coraz bliższe memu sercu - uwielbiam wracać do Wetliny i na połonińskie szlaki <3
i aż trudno uwierzyć że wiosną to mnie jeszcze tam nie było - a obłędnie zielone są te nasze połoniny początkiem czerwca :)
niemniej nie umiem się zdecydować czy wiosną czy jesienią czy w zimie - zawsze mi tam dobrze :) :) :)
(latem tylko raczej omijam ;) dzikie tłumy)

no nic trza coś zapodać z wojaży

62. bzyku (choć nie ten z Sącza) przyssał się do kumpla i pozował - celebryta ;)
194594

63. w odcieniach szarości
194593

64 Pani z fochem - ale w kadr się w miarę wpasowała ;)
194595

65 Chatka Puchatka bez ludzia
194596

66. i Chatka Puchatka z ludziem
194597

67. i młodzi adepci górskich wojaży - aż miło się na nich patrzyło wspominając swoje pierwsze wypady w podstawówce w Bieszczady ;)
194592

Rabbit
19.09.17, 00:15
cieszą moje oko Twoje bieszczadzkie widoki :)

cissic
19.09.17, 01:38
Bardzo fajne zdjęcia. Nie byłem już jakiś czas w Bieszczadach, ale niedługo tam wrócę :)

tropic
19.09.17, 19:39
Łaaadnie Ulka :-)

Saboor
20.09.17, 18:25
Bzyku jak żywy! :-D

Bodzip
21.09.17, 12:37
Dlaczego "pani z fochem" ?

gulasz
21.09.17, 19:00
bo miała focha na chłopaków, którzy ją tam trochę zaczepiali ;)

apz
21.09.17, 19:29
Trochę nazbyt jak dla mnie tę górską mgiełkę usuwasz...

Bodzip
21.09.17, 20:12
Zielone Bieszczady mi się nie podobają. Mam sporo zdjęć z B.Berda z czerwca. To nie to.

gulasz
21.09.17, 22:24
Trochę nazbyt jak dla mnie tę górską mgiełkę usuwasz...
a możesz powiedzieć coś więcej - na którym widzisz usunięcie owej mgiełki, to sobie zweryfikuje w LR (choć wydaje mi się że za wiele nie ingerowałam w te kadry czysto górskie)??


Zielone Bieszczady mi się nie podobają. Mam sporo zdjęć z B.Berda z czerwca. To nie to.
bo Bukowe zielone może i nie, ale Połoninki, Halicz (do którego nie doszłam ;) ) jak najbardziej są git

apz
22.09.17, 09:30
a możesz powiedzieć coś więcej - na którym widzisz usunięcie owej mgiełki, to sobie zweryfikuje w LR (choć wydaje mi się że za wiele nie ingerowałam w te kadry czysto górskie)??




63. 65. Jak dla mnie po wyprzyźroczyszczeniu i wyostrzeniu zgubiła się perspektywa powietrzna na 2/3 powierzchni kadru.

waruga
23.09.17, 12:57
Piękne widoki i bzyk fajny :-)

kowal73
26.09.17, 10:52
Zgadzam się z kol Tropic :)

Lilen
27.09.17, 19:57
Pięknie pokazane Bieszczady. Zachęcasz do odwiedzin a tam mnie jeszcze nie widzieli :)

gulasz
2.10.17, 23:25
dzięki za wizyty i słów kilka, co do ostatniej uwagi apz - jeszcze to zweryfikuję, ale jakoś mi się nie wydaje, wskazane zdjęcia to żyleta pogodowa (ale to sprawdzę jeszcze)

Pięknie pokazane Bieszczady. Zachęcasz do odwiedzin a tam mnie jeszcze nie widzieli :)
zachęcam, zwłaszcza teraz jak robi się pięknie i jesiennie - uwielbiam jesień w Bieszczadach ( i już nie mogę się doczekać jak tam pojadę, jeszcze 2.5 tyg.)

no nic idziem dalej
dwa kadry z zachodzącego słońca po drugiej stronie Wetlińskiej

38.
194807

39.
194808

And.N
2.10.17, 23:38
Bardzo ładne te dwa ostatnie:)

Lilen
3.10.17, 09:40
Ostatnia wrzutka miodzio!

Bodzip
3.10.17, 14:14
No Jelonku, to są ślicne kadry. Na plusa muszę rozdać buuu :(

sikor
3.10.17, 15:07
Fiu, fiu - piękne zdjęcia.
Bodzip nie może (:lol:), to plus ode mnie.

Farensbach
3.10.17, 15:09
Piękne widoczki.

gulasz
3.10.17, 15:42
Dzięki bardzo


No Jelonku, to są ślicne kadry.

Widzisz ze w czerwcu Bieszczady też są fajne, trzeba tylko poczekać na światło ;)

Bodzip
3.10.17, 21:10
Dzięki bardzo



Widzisz ze w czerwcu Bieszczady też są fajne, trzeba tylko poczekać na światło ;)
Nie doprowadzaj mnie do rozpaczy :(
Maryś chora, Jagna przejdzie góra 2 km i trzeba ją do plecaka... kiedyż ach kiedyż znowu w góry zawitam buuuuu

gulasz
3.10.17, 21:19
Nie doprowadzaj mnie do rozpaczy :(
Maryś chora, Jagna przejdzie góra 2 km i trzeba ją do plecaka... kiedyż ach kiedyż znowu w góry zawitam buuuuu
ojoj... to duuużo zdrówka dla Marysi !!

apz
3.10.17, 21:24
dzięki za wizyty i słów kilka, co do ostatniej uwagi apz - jeszcze to zweryfikuję, ale jakoś mi się nie wydaje, wskazane zdjęcia to żyleta pogodowa (ale to sprawdzę jeszcze)



prosty sposób - to wrzuć gdzieś mniej udanego rAW-a z tamtego pleneru - każdy będzie mógł sobie sprawdzić czy to pogoda czy Lightroom...

No dobra - więcej nie marudzę. Sympatyczne górskie kadry.

Bodzip
3.10.17, 21:24
ojoj... to duuużo zdrówka dla Marysi !!
Dziękować :)

Rabbit
3.10.17, 22:13
bardzo udana ostatnia słoneczna wrzutka :)

lisiajamka1
4.10.17, 18:36
Pięknie słoneczko poświeciło, klimatyczne zdjęcia :)

Muminek
6.10.17, 09:22
Widać, że pogoda dopisała :), ostatnie kadry cudne z tym zachodzącym słońcem.
Pozdrawiam :)

gulasz
6.10.17, 21:24
Widać, że pogoda dopisała :),
Pozdrawiam :)
oj dopisała - na to samo liczę teraz jesienią ;)
choć październik kapryśnie się zapowiada :(

droplet
7.10.17, 09:24
38, 39 piękne jest, cudnie zagrało światło. Pozdrawiam

voovoo2
8.10.17, 11:38
Pięknie i już

gulasz
14.01.18, 22:43
chwilę mnie nie było..
to jeszcze kilka kadrów z mych ukochanych Bieszczadów

40.
197684

41.
197685

42.
197686

kowal73
15.01.18, 01:00
Piękne, 41 naj...

Muminek
15.01.18, 08:18
Piękne, 41 naj...
Popieram :)

Bodzip
15.01.18, 14:35
Ulka, potrafisz z "zielonych Bieszczadów" zrobić cudo :)

apz
15.01.18, 21:28
Piękne, 41 naj...

No nie wiem, wolałbym 42 dołem przykadrowane z niewiele wnoszącej zielonej łąki...

fret
15.01.18, 21:30
Ja też.

gulasz
15.01.18, 21:42
dzięki za odwiedziny
apz - chętnie zobaczyłabym sposob kadrowania 42 - pokażesz jak to widzisz?

And.N
15.01.18, 21:48
Mi 42 odpowiada tak jak jest. Ta oświetlona zieleń fajnie kontrastuje z resztą kadru. Może tylko bez ludzików...hmm...
41 superowe:)

gulasz
16.01.18, 03:08
Mi 42 odpowiada tak jak jest. Ta oświetlona zieleń fajnie kontrastuje z resztą kadru. Może tylko bez ludzików...hmm...
41 superowe:)

no właśnie też mi ta zieleń gra i bucy na tej focie - bez niej brakowało by tej soczystości i zostałyby tylko kolorki zachodzącego słońca
co do ludzi celowo tam są, szkoda że rozmyci.. ale może faktycznie lepiej jak by ich nie było... sama nie wiem :roll: - lubię czynnik ludzki w kadrze - dodaje skali

fret
16.01.18, 08:34
To ja rozpisze się trochę bardziej. Zieleń gra i bucy, to fakt, ale bardzo nie podoba mi się nieostrość na pierwszym planie, jest jakaś taka agresywna, bardziej kojarzy mi się z poruszeniem niż rozmyciem. Po prostu przeszkadza mi w oglądaniu tego zdjęcia. Gdyby pierwszy plan był ostry lub szkiełko miało przyjemniejsze rozmemłanie, to byłoby super. Fakt, że raczej nie da się tego wyciąć bez popsucia zdjęcia.

tropic
16.01.18, 08:38
42...właśnie dzięki ludkom mamy skalę i punkt odniesienia :-)

Lilen
16.01.18, 13:29
Mi również 42 podoba sie najbardziej z ostatniej wrzutki.

apz
16.01.18, 13:37
dzięki za odwiedziny
apz - chętnie zobaczyłabym sposob kadrowania 42 - pokażesz jak to widzisz?

Proszę...

artart
16.01.18, 13:46
Chyba nie ma co zmieniać tych zdjęć. Są niezłe :)

And.N
16.01.18, 16:09
...co do ludzi celowo tam są, szkoda że rozmyci.. ale może faktycznie lepiej jak by ich nie było... sama nie wiem :roll: - lubię czynnik ludzki w kadrze - dodaje skali
Jako odbiorca mam wrażenie, że to przypadek, weszli w kadr i nie chcieli wyjść:wink:. Może dlatego, że rozmyci i że jest grupka osób. Takie jak tu: klik (https://forum.olympusclub.pl/threads/113536-Fotografia-Stycznia-2017-Nagroda-Klubowicz%C3%B3w-kopia?p=1321251&viewfull=1#post1321251) znacznie bardziej mi pasuje:)
PS.
Pocziemu takoj balszoje te zdjęcia ? Po powiększeniu nie mieszczą się monitorze FHD.

jarod69
16.01.18, 23:30
nr 42 dzisiaj widziałem identyczny kadr z pentaxa. hehe.

edorka
17.01.18, 10:13
Jak Cię nie ma to nie ma ale jak już przyjdziesz to jest petarda!
W Bieszczadach chyba nie sposób zrobić niefajne zdjęcia.

sikor
17.01.18, 21:23
41 super. Co do 42 - przez brak ostrości czy jak to woli rozmycie w zasadzie nie ma punktu zwracającego uwagę :???:

gulasz
19.01.18, 01:40
dzięki za odwiedziny, sugestie i Wasze wizje :)

przed wyjazdem i krótkim oddechem od internetów wrzucam jeszcze parę bieszczadzkich kadrów
tym razem z jesiennego wypadu :) :) :)
i pierwszego - najpiękniejszego dnia gdzie machnęliśmy pętelkę Wołosate - Rozsypaniec - Halicz - Przełęcz pod Tarnicą - Szeroki Wierch - Ustrzyki Górne - w których to Ustrzykach spotkałam kolegę Krzyśka --> Bzyku balował w sąsiedniej knajpie - to pogadaliśmy chwilę na miedzy ;)
a jako że Bieszczady małe - to kolejnego dnia też na szlaku się spotkaliśmy ;)
ale z kolejnego dnia zdjęcia innym razem

43.

197781

44.
197782

45.
197783

46.
197784

47.
197785

48.
197786

49.
197787

koronax
19.01.18, 08:10
Fajna ta ostatnia wrzutka ( nie tylko ostatnia zresztą ) :grin:

fret
19.01.18, 08:15
A gdzie wilki??? Jakoś tak z Bieszczadami mi się kojarzą ;)

apz
19.01.18, 09:44
A gdzie wilki??? Jakoś tak z Bieszczadami mi się kojarzą ;)

JKkto gdzie? Z Kampinosu do miasta podchodzą...

fret
19.01.18, 10:20
W Kampinosie bywam rzadko, ale w południowych rejonach podmiejskich wilka nie spotkałem, za to w przypadku dzików, to już jest jakieś szaleństwo. Wszędzie ryją... :)
A Bieszczady, to jakoś od zawsze wydawały mi się najbardziej "zawilczonym" rejonem :)

gulasz
19.01.18, 11:18
Zawsze możesz wziąć pod uwagę że na zdjęciach to nie ludzie to wilki ;) :mrgreen: ;)

Bodzip
19.01.18, 12:36
Nie ma cudów, nic nie mogę buuuuuu :(
... pamiętam tę skałę :)

fret
19.01.18, 13:13
Nie ma cudów, nic nie mogę buuuuuu :(
...
Szczere wyznanie... ;)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Zawsze możesz wziąć pod uwagę że na zdjęciach to nie ludzie to wilki ;) :mrgreen: ;)

Przy tym sposobie myślenia, to nawet owiec trzeba się bać :mrgreen:

Muminek
21.01.18, 21:25
Bardzo fajna ta ostatnia seria z ludzikami...:wink:

gulasz
26.01.18, 04:25
Fajna ta ostatnia wrzutka ( nie tylko ostatnia zresztą ) :grin:


Bardzo fajna ta ostatnia seria z ludzikami...:wink:

Dziękować :)
Piękna nam się pogoda w październiku udała :)
W sumie w 2017 - zaliczyłam 3 pory roku w Biesach - wszystko poza latem - i za każdym razem było cudnie :)

apz
26.01.18, 05:04
Dziękować :)
Piękna nam się pogoda w październiku udała :)
W sumie w 2017 - zaliczyłam 3 pory roku w Biesach - wszystko poza latem - i za każdym razem było cudnie :)

Zazdraszczam nieco. Moje drogi niby prowadzą w tamtą stronę by pofotografować gwiazdki przy tamtejszym ciemnym niebie i doprowadzić nie mogą,,,,

gulasz
26.01.18, 07:11
Kiedyś i gwiazdki mam nadzieję będzie mi dane focić, póki co ta sztuka mi zupełnie nie wychodzi ;)
Niemniej chyba nigdzie tak nie wypoczywam jak na południowo-wschodnim końcu Polski ;) (choć ten północno-wschodni również jest urokliwy :) )