PDA

Zobacz pełną wersję : Burza mózgów: FM - zmiany i propozycje....



apz
24.12.15, 19:52
Zapraszam do dyskusji co chciałby/chciałbyś zmienić w Fotografii Miesiąca.

Mamy sztywne technikalia, innych narzędzi jak posiadane na razie nie ma i nie będzie w najbliższym czasie.
Chętnie posłucham uwag uczestników, propozycji zmian i poproszę o zgłoszenia do rotacyjnej częsci Jury w 2016r. na PW.
Mamy jakieś dwa tygodnie na spokojną rozmowę do rozstrzygnięcia Jurorskiej części FM Grudnia.

Zapraszam do wymiany uwag, propozycji i spostrzeżeń.

FM w październiku skończyła trzy lata. Aktywnie w niej uczestniczy co miesiąc około 50 forumowiczów.

AP.

kolba
24.12.15, 21:05
Ciężko zmieniać coś co funkcjonuje dobrze. Przynajmniej ja tak uważam. Szkoda, że mało osób głosuje ale na to już wpływu nie mamy.
Może na koniec roku zrobić jeszcze jedne głosowanie na wszystkie fotografie zwycięskie wybrane przez jury i klubowiczów.

alnico
24.12.15, 21:27
Za słabą stronę sposobu zgłaszania/wyboru zdjęć do konkursu uważam fakt pojawiania się bardzo podobnych zdjęć tego samego autora - np. zdjęcia Dzemskiego z propozycji grudniowych. Z poprzednich analogicznych sytuacji np. pojawiały się bardzo podobne zdjęcia ptaków (znowu tego samego autora). Rozbijanie głosów na prawie identyczne foty jest moim skromnym zdaniem krzywdzące dla ich autora. Zdarza się, że zgłaszane jest jakieś zdjęcie a nieco później autor zamieszcza podobne i lepsze. Być może warto by dać autorowi możliwość usunięcia poszczególnych zdjęć z konkursu, może ma ktoś inny pomysł.
Warto by też może rozważyć danie możliwości zgłoszenia do konkursu jednego zdjęcia samemu autorowi.

k@czy
24.12.15, 21:54
Pewnie wywolam mala burze w szklance wody, ale co mi tam :) Taka juz moja natura :)
Moze byc dlugo, wiec prosze o przygotowanie sobie jakiejs herbaty, lub innej szkockiej :D

Gentelmani o pieniadzach nie rozmawaija, dlatego wyrecze was w tym nieladnym, niestety, obowiazku.

Zastanowmy sie czym jest nasze forum - oprocz doskonalego miejsca do spotkan, galerii, w ktorej mozemy sie pochwalic swoimi zdjeciami, polem mniejszych lub wiekszych bitew, jaet takze zrodlem i kopalnia nieocenionej i nieograniczonej wiedzy.
Moim zdaniem da sie ta widze przeliczyc na pieniadze. Dosyc wymierne pieniadze.
Nie chce mi sie za bardzo szukac (no i nie mam dostepu do statystyk), ale zaloze sie o $1, ze forum miesiecznie odwiedza calkiem spora liczba uzytkownikow - zarowno nowych , jak i starych. Czesc z nich czasami ma jakies problemy techniczne - a to jakies dziwieki podczas uruchamiania aparatu, a to jakies bledy w body po aktualizacji oprogramowania, a to brak jakiejs funkcji, ktora zaszyla sie w jakims dziwnym miejscu, a to cos innego.
Jak dotad sie wszyscy ze mna zgadzaja? Super :)

A teraz wyobrazmy sobie, ze nie ma forum, nie ma starych postow, w ktorych mozna sobie pogrzebac w poszukiwaniu wiedzy, no i najwazniejsze - nie ma was, ktorzy sluzycie nowym uzytkownikom z pomoca.
Wiem, ze Olympus Polska ma serwis i pomoc telefoniczny. Nie wiem, ile osob tam pracuje ani jake maja tam oblozenie.
Wiem natomiast, ze bez forum przybyloby im pracy. Tej telefonicznej jak i tej najgorszej - serwisowej. Czesc ludzi po prostu by zadzwonila i poprosila o pomoc. Czesci by sie pomoc udalo, czesci nie. Jest tez duza grupa ludzi, ktora nie dzwoni, tylko wysyla aparat do serwisu - bo cos mu nie dziala. Aprat czasami faktycznie jest popsuty, a czasmi nie - i wraca do uzytkownika.
Mozim zdaniem uzytkownicy forum swoja wiedza maja dosyc spory wplyw na ten wolumen "napraw" i telefonow z pytaniami o pomoc.
Dlaczego nie poprosic Olympus Polska o drobne zasponsorowanie naszego konkursu?
Nie mowie tu o obiektywach, aparatach czy tez innych mikroskopach. Niech to beda upominki firmowe, ktorymi Olympus pewnie tak obdziela jakies szychy na targach czy innych pokazach. Nie wiem - czapeczki, moze koszulki, jakies torby - firma ma pewnie lepsze rozeznanie, co sie ludziom podoba i na co "leca" :)
Z tego, czym Olympus sie chwali wszem i wobec, co wiem, to firma zanotuje zysk za ten rok i prawdopodobnie tez za przyszly. Niech sie podziela resztkami ze stolu i przeznacza cos na comiesieczne nagrody dla zwyciezcy konkursu - moze za pierwsze 3 miejsca i wyroznienie?
Ale tez niech bedzie losowa nagroda dla glosujacych i wrzucajacych zdjecia.
Nie chce mi sie wierzyc, zeby takiej firmy nie bylo stac na drobne oplaty pocztowe albo na jakies drobne (z reguly wrzucane w koszty) upominki- po prostu nie wierze :D
Dajmy konkursowi pol roku na sprawdzenie, czy to dziala. Apz ma jakies statystyki mozemy zobaczyc, czy to troche rozrusza konkurs. Kto wie - moze rozrusza troche bardziej forum, ktore, nie czarujmy sie, powoli umiera.
PS
Jesli odjac Jacka z forum, to szczerze mowiac nie widze zadnej obecnosci wlascicielskiej na forum - zadnego wsparcia, zadnej pomocy - szczerze mowiac, to przez to nie mam najlepszej opinii o Olympusie. Same reklamowe bzdety ze strony bota nie zapewniaja dobrego wizerunku firmie. Sprzedazy rowniez, niestety. Sam Dobas tego nie udzwignie ;)

PSII
Z decyzja o pozostaniu w jury poczekam do decyzji Olympus Polska - odpowiednie sluzby prosze o przekazanie mojej ( oraz innych naszych ) sugestii w odpowiednie rece :)

henry1
24.12.15, 22:22
Można by dołożyć w styczniu FR (Fotografia Roku) wybierana z dwunastu zwycięskich FM z ubiegłego roku i nagradzana jakimś gadżetem Olka jak sugeruje Prezes. :cry:

Thomasso
24.12.15, 23:00
Jesli odjac Jacka z forum,

Ooo Jacka to chyba widzialem na stoisku Olympusa w Media Markt w Krakowie.. jakoś w ostatni pon/wt.. chyba :)

T.

diabolique
25.12.15, 00:10
Można by dołożyć w styczniu FR (Fotografia Roku) wybierana z dwunastu zwycięskich FM z ubiegłego roku i nagradzana jakimś gadżetem Olka jak sugeruje Prezes. :cry:

Fotografia roku była wybierana, więc to żadna nowatorska propozycja...

https://forum.olympusclub.pl/threads/94183-NAGRODA-KLUBOWICZ%C3%93W-Fotografia-Roku-2014-go

apz
25.12.15, 06:00
Fotografia roku była wybierana, więc to żadna nowatorska propozycja...

https://forum.olympusclub.pl/threads/94183-NAGRODA-KLUBOWICZÓW-Fotografia-Roku-2014-go

Zgadza się - także w tym roku bedzie wybierana Fotografia Roku. Kolejno Juroraska i Nagroda Klubowiczów spośród zwycięzców poszczególnych miesięcy. Będą jak co roku po dwa głosowania w styczniu.

---------- Post dodany o 05:00 ---------- Poprzedni post był o 04:48 ----------


Za słabą stronę sposobu zgłaszania/wyboru zdjęć do konkursu uważam fakt pojawiania się bardzo podobnych zdjęć tego samego autora - np. zdjęcia Dzemskiego z propozycji grudniowych. Z poprzednich analogicznych sytuacji np. pojawiały się bardzo podobne zdjęcia ptaków (znowu tego samego autora). Rozbijanie głosów na prawie identyczne foty jest moim skromnym zdaniem krzywdzące dla ich autora. Zdarza się, że zgłaszane jest jakieś zdjęcie a nieco później autor zamieszcza podobne i lepsze. Być może warto by dać autorowi możliwość usunięcia poszczególnych zdjęć z konkursu, może ma ktoś inny pomysł. Propozycje autorów dotąd ograniczały sie do proszę nie zgłaszać moich zdjęć.


Warto by też może rozważyć danie możliwości zgłoszenia do konkursu jednego zdjęcia samemu autorowi. Jestem skłonny rozważyć możliwośc autozgłoszenia jednej fotografii w miesiącu.

Saboor
25.12.15, 18:19
iech sie podziela resztkami ze stolu i przeznacza cos na comiesieczne nagrody dla zwyciezcy konkursu - moze za pierwsze 3 miejsca i wyroznienie?
To da się zrobić, zresztą już kiedyś tak było i można do nagród wrócić.



Jestem skłonny rozważyć możliwość auto-zgłoszenia jednej fotografii w miesiącu.
Czemu nie? Jestem za.

alnico
25.12.15, 18:36
Propozycje autorów dotąd ograniczały sie do proszę nie zgłaszać moich zdjęć.

Chodziło by mi głównie o możliwość wyboru przez autora jednego zdjęcia z kilku podobnych zgłoszonych. Np. na koniec miesiąca, po zakończeniu zgłaszania gdyby chciał, mógłby w ciągu kilku dni (do uzgodnienia) określić, które ze zdjęć nie przechodziłyby do konkursu. Dużo prawie identycznych zdjęć raczej też nie służy konkursowi.



Jestem skłonny rozważyć możliwośc autozgłoszenia jednej fotografii w miesiącu.
Zdecydowanie tylko jednej. Byłoby to wyjście na przeciw tym co mają duże parcie na swe zdjęcia w konkursie (vide - gorąca dyskusja swego czasu w tym temacie) a i myślę, że zwiększyłaby zainteresowanie konkursem.

jarmana
25.12.15, 23:54
Rozważania nad formą konkursu i owszem, z pewnością ważne i przydatne tylko czy będą efektywne?
Ja powiem o czymś innym, może dla wielu nie dotyczącym bezpośrednio tego ani innego konkursu , chociaż ja mam inne zdanie.
Nie znajdę teraz w tych wszystkich wypowiedziach kto i jak dokładnie to powiedział, ale było wspominane, że słaba aktywność, że forum umiera etc.... i wygląda na to, że to właśnie główna przyczyna, która generuje małe zainteresowanie konkursami i potrzebą ich udoskonalania prawie na siłę.

Po co doskonalenie formy konkursu, skoro użytkownicy nie uczestniczą aktywnie w życiu forum?


a czemu nie uczestniczą wystarczająco aktywnie w życiu forum?


Kto i jakie będzie za chwilę prace wstawiał?


Kto będzie głosował?


Czyżby trzeba było liczyć, tylko i wyłącznie, na kilku stałych aktywistów?
Jeśli to wystarczy, to po co zmieniać cokolwiek skoro oni i tak już tu siedzą i głosują?


Myślę, że w tym pytaniu i odpowiedzi na nie, leży właśnie rozwiązanie!

Osobiście nie sądzę żeby nawet najlepszy konkurs i same nagrody, były w stanie radykalnie zmienić ogólne podejście i do konkursów i do forum.
Zmiana nastawienia do użytkowników może zmienić znacznie więcej!


Myślę, że najlepszą sprawą dla konkursów i forum oraz jego efektywnego funkcjonowania jako całości (wraz z konkursami), powinno być zwiększenie aktywności użytkowników w ogóle, ale nie tej biernej - zaglądania czy tylko cichego podglądania nabijającego liczniki odwiedzin, ale tej czynnej, kiedy ktoś ma chęć i nie jest demotywowany do wypowiedzi, o ile nie obraża innych i nie publikuje treści ogólnie uznanych za obraźliwe i kłamliwe.


(zbędny ozdobnik-apz)

apz
26.12.15, 00:15
Rozważania nad formą konkursu i owszem, z pewnością ważne i przydatne tylko czy będą efektywne?
...

Jarmana proszę, to Bożonarodzeniowa Noc Jutro pojutrze też są dni i czas do przemyśleń. W dobie facebooka, twitera i innych tego typu wynalazków cięzko jest utrzymać użytkownika na tradycyjnym forum.
Twoje rozważania jeśli nawet są słuszne to mocno odbiegają od podstawowego tematu. A doskonalenie FM to moja działka i dlatego tu padło pytanie.

jarmana
26.12.15, 00:24
Jarmana proszę, to Bożonarodzeniowa Noc Jutro pojutrze też są dni i czas do przemyśleń. W dobie facebooka, twitera i innych tego typu wynalazków cięzko jest utrzymać użytkownika na tradycyjnym forum.
Twoje rozważania jeśli nawet są słuszne to mocno odbiegają od podstawowego tematu. A doskonalenie FM to moja działka i dlatego tu padło pytanie.

OK>
To była moja ostatnia wypowiedź.
Jeśli podstawą działania ma być gadżet jako nagroda i forma konkursu, a nie liczy się autor i jego praca oraz liczba głosujących, to faktycznie nie mam nic więcej do powiedzenia. Poczekam sobie zatem cierpliwie i z ukrycia sprawdzę powodzenie tego przedsięwzięcia i zastosowanych zmian.
Nie sądzę też, aby moje głosowanie w jakimkolwiek konkursie było pożądane i miało znaczenie więc dobrowolnie się wycofuję.

apz
26.12.15, 00:34
OK>
To była moja ostatnia wypowiedź.
Jeśli podstawą działania ma być gadżet jako nagroda i forma konkursu, a nie liczy się autor i jego praca oraz liczba głosujących, to faktycznie nie mam nic więcej do powiedzenia. Poczekam sobie zatem cierpliwie i z ukrycia sprawdzę powodzenie tego przedsięwzięcia i zastosowanych zmian.
Nie sądzę też, aby moje głosowanie w jakimkolwiek konkursie było pożądane i miało znaczenie więc dobrowolnie się wycofuję.

Szybko biegniesz, wręcz galopujesz...

Liczy się zdjęcie, aktywnośc użytkownika i edukacja przez zapraszanie aktywnych userów do Jury. Dodatkowym bonusem jest uśmiech na twarzy autorów wyróznionych prac.

A my rozmawiamy tu i teraz tylko o ewentualnych modyfikacjach w formule FM.

diabolique
26.12.15, 00:57
Myślę, że najlepszą sprawą dla konkursów i forum oraz jego efektywnego funkcjonowania jako całości (wraz z konkursami), powinno być zwiększenie aktywności użytkowników w ogóle, ale nie tej biernej - zaglądania czy tylko cichego podglądania nabijającego liczniki odwiedzin (...)

I zrobicie tak jak mówię, albo...


(...) Poczekam sobie zatem cierpliwie i z ukrycia sprawdzę powodzenie tego przedsięwzięcia i zastosowanych zmian.
(...)

I to by zamykało dyskusję.

hades
26.12.15, 03:33
To się zaczyna robić zbyt skomplikowane.

Co miesiąc zgłaszane są zdjęcia, jak dotychczas. W następnym miesiącu kilka osób głosuje w dyskusji lub tajnym głosowaniu (niech wybierze prowadzący) nad pierwszą trójką najlepszych zdjęć. Osoby do jury wybierane byłyby co kwartał z puli klubowiczów o największym dorobku fotograficznym (decyduje największa ilość zdjęć w galerii publicznej, limit do ustalenia). I tyle.

k@czy
26.12.15, 05:31
To się zaczyna robić zbyt skomplikowane.

Co miesiąc zgłaszane są zdjęcia, jak dotychczas. W następnym miesiącu kilka osób głosuje w dyskusji lub tajnym głosowaniu (niech wybierze prowadzący) nad pierwszą trójką najlepszych zdjęć. Osoby do jury wybierane byłyby co kwartał z puli klubowiczów o największym dorobku fotograficznym (decyduje największa ilość zdjęć w galerii publicznej, limit do ustalenia). I tyle.
O.... wlasnie wypadlem z grona jurorskiego......

apz
26.12.15, 06:48
O.... wlasnie wypadlem z grona jurorskiego......

Masz jeszcze co najmniej dawa głosowania, więc wcale nie tak właśnie.

---------- Post dodany o 05:48 ---------- Poprzedni post był o 05:32 ----------


To się zaczyna robić zbyt skomplikowane.

Co miesiąc zgłaszane są zdjęcia, jak dotychczas. W następnym miesiącu kilka osób głosuje w dyskusji lub tajnym głosowaniu (niech wybierze prowadzący) nad pierwszą trójką najlepszych zdjęć. Osoby do jury wybierane byłyby co kwartał z puli klubowiczów o największym dorobku fotograficznym (decyduje największa ilość zdjęć w galerii publicznej, limit do ustalenia). I tyle.

To propozycja jak rewolucja, tak daleko pojśc nie zamierzam.

Chce zachować ocenę Jurorską z jej wątkiem, dyskusją i oceną. Wspólpracująca od miesięcy ze sobą grupa fachowców od fotografii, umiejąca dyskutować i porozumieć się między sobą to zbyt cenny dorobek FM by go tak po prostu zaprzepaścić.

Chętnie natomiast zmienię zasadę wyłaniania tzw. "Grupę Bufetowej" na rotacyjne zaproszenia organizowane według kryterium ilości zdjęć w Galerii Publicznej. Moje doświadczenie mówi, że niekoniecznie umiejętność robienia świetnych fotografii przekłada się na łatwość oceny fotografii innych userów. Eliminacje Jurorskie możnaby także wykorzystać do ułatwienia wyborów w Nagrodzie Klubowiczów dla zmniejszenia rozterek oceniających w NK.

Wprowadzę poprawkę regulaminową o możliwości dodania jednej fotografii miesięcznie przez każdego usera forum do ocenianej puli w ramach autopromocji.

Czy można "wydrukować" liste klubowiczów z ilościami zdjęć w GP? Jeśli tak to poproszę.

Myślę, że to byłby już pełny limit zmian na 2016 rok. Teraz ubiorę to w formę regulaminową.

diabolique
26.12.15, 09:44
(...) Osoby do jury wybierane byłyby co kwartał z puli klubowiczów o największym dorobku fotograficznym (decyduje największa ilość zdjęć w galerii publicznej, limit do ustalenia). I tyle.

No nie wiem, czy tak tyle. Mam wątpliwości, bo:
1) osoby te mogą po prostu nie mieć czasu lub ochoty
2) osób tych może nie być już na forum (lub są bardzo mało aktywne)
3) niektóre osoby nie poddają swoich zdjęć pod ocenę, więc automat od publicznej ich nie obejmuje
4) do publicznej nie trafiają zdjęcia innosystemowe

Nie mówię, że to niemożliwe, mówię, że to złożone.

PS.
5) Niektórzy dają zdjęcia tylko do wątków

PPS.
Swoją drogą autentycznie i po ludzku ciekaw jestem jak wygląda lista mistrzów publicznej. Można prosić o jej ujawnienie, a nie tylko do wiadomości apz?

apz
27.12.15, 04:26
No nie wiem, czy tak tyle. Mam wątpliwości, bo:
1) osoby te mogą po prostu nie mieć czasu lub ochoty
2) osób tych może nie być już na forum (lub są bardzo mało aktywne)
3) niektóre osoby nie poddają swoich zdjęć pod ocenę, więc automat od publicznej ich nie obejmuje
4) do publicznej nie trafiają zdjęcia innosystemowe

Nie mówię, że to niemożliwe, mówię, że to złożone.

PS.
5) Niektórzy dają zdjęcia tylko do wątków

PPS.
Swoją drogą autentycznie i po ludzku ciekaw jestem jak wygląda lista mistrzów publicznej. Można prosić o jej ujawnienie, a nie tylko do wiadomości apz?

Nie wiem czy można automatycznie. Przejrzałem 1/5 mniej więcej zdjęć i największy dział Publicznej - faunę. Nie dostałem potwierdzenia, że można wygenerować zestawienie automatycznie - jakieś 5 godzin pracy i już mam:

Szacuję, że ręczne przejrzenie galerii wykonanie spisów uporzadkowanie w jedną całość to jakieś dwa tygodnie roboty. Nie ma to jak przygotowane propozycje...

Fauna to 671 zdjęć i 129 userów w jednym dziale.

rados
27.12.15, 06:44
Nie wiem, czy błędu tu nie ma: poz. 34 Kordek - 5, poz. 62 Kordek - 2...

apz
27.12.15, 09:44
Nie wiem, czy błędu tu nie ma: poz. 34 Kordek - 5, poz. 62 Kordek - 2...

Oczywiście jest mozliwość powtórzenia - to surowe zestawienie na piechotę. Dzięki.

kolba
27.12.15, 10:11
apz zastanawiam się nad Twoją propozycją dotyczącą zasugerowania-pomocy w głosowaniu klubowiczów przez podanie wyniku jurorskiego.
W mojej ocenie to już nie będzie nagroda klubowiczów. Wydaje mi się, że jest dobrze jak jest teraz. Rozbieżności, które bywają w wynikach w mojej ocenie są na duży plus.

apz
27.12.15, 10:27
apz zastanawiam się nad Twoją propozycją dotyczącą zasugerowania-pomocy w głosowaniu klubowiczów przez podanie wyniku jurorskiego.
W mojej ocenie to już nie będzie nagroda klubowiczów. Wydaje mi się, że jest dobrze jak jest teraz. Rozbieżności, które bywają w wynikach w mojej ocenie są na duży plus.

Jurorzy po dyskusji głosują w dwóch ratach - pierwsza to eliminacje najczęsciej podają trzy do pięciu fotografii bez uporzadkowania, te które dostaną wsparcie od minimum trzech jurorów przechodzą dalej. Całą tę pule na ogól nie więcej niż 5-10 zdjęć można by użyć jako podstawę do NK. W ten sposób najsłabsze fotograficznie propozycje by odpadły. Zostały by zdjęcia które spodobały się co najmniej jednemu z jurorów. Tak rozumiem własną propozycję. Poniżej podaję tabelkę z listopada 2015.

Pozostałyby w puli do NK: 6, 7, 8, 13, 17,18, 20, 22, 23.

robtor
8.01.16, 16:33
Czy to można w takim razie nazwać jeszcze "NAGRODA KLUBOWICZÓW"? Jeżeli te zdjęcia zostały poddane już jakiejś selekcji.
Ach... Administracja już zdecydował jak widzę. Dziękuję za przeniesienie posta w odpowiednie miejsce.
Przy takiej manipulacji jak teraz, nie uważam iż jest to "NAGRODA KLUBOWICZÓW", to tyle w temacie.

robtor
14.01.16, 13:36
Up... aby głosujący mieli świadomość że "Nagroda Klubowicza" to takie trochę nadużycie terminu teraz...

apz
14.01.16, 15:05
Up... aby głosujący mieli świadomość że "Nagroda Klubowicza" to takie trochę nadużycie terminu teraz...Największym nadużyciem jest pisanie takich dyrdymałów....

Saboor
14.01.16, 15:11
Największym nadużyciem jest pisanie takich dyrdymałów....
Czemu? Jedni widzą eksperyment, inni zamach na ich wolny wybór.
Każdy ma prawo do swojego zdania.

helmuth
14.01.16, 15:22
... "Nagroda Klubowicza" to takie trochę nadużycie terminu ...Jakie nadużycie?
Klubowicze głosują a więc to oni decydują kto dostanie nagrodę. To chyba jasne?

robtor
14.01.16, 15:31
Jakie nadużycie?
Klubowicze głosują a więc to oni decydują kto dostanie nagrodę. To chyba jasne?
Tak, głosują. Ale nad "odsianymi" wcześniej zdjęciami. Z tego względu uważam że nie jest to już "Nagroda Klubowiczów". Takie jest moje zdanie.
ps Jurorzy mają już swoje głosowanie, i moim zdaniem nie powinni mieć wpływu na to, na co głosują użytkownicy. To powinna być tylko i wyłącznie sprawa użytkowników :)

apz
14.01.16, 15:41
Czemu? Jedni widzą eksperyment, inni zamach na ich wolny wybór.
Każdy ma prawo do swojego zdania.


A odkąd to jesteś zwolennikiem liberalnej wolności wyboru?
Przecież tylko odpadły najmniej interesujące, odbiegające poziomem od reszty, lub powtórzone prace, nad czym rozlewać to mleko? W końcu to jest Nagroda Klubowiczów w Fotografii Miesiąca...

---------- Post dodany o 14:41 ---------- Poprzedni post był o 14:38 ----------


Tak, głosują. Ale nad "odsianymi" wcześniej zdjęciami. Z tego względu uważam że nie jest to już "Nagroda Klubowiczów". Takie jest moje zdanie.

Mocno bym się zastanowił przed napisaniem podobnego sformułowania. A zamiast kolejnej podobnej odpowiedzi proponuję się zapoznać z dorobkiem fotograficznym i umiejętnościami każdego z Jurorów.

I jeszcze jedno, to nie ja pisałem pod glosowaniem w NK, że wielki czy bardzo trudny wybór.

helmuth
14.01.16, 15:43
Tak, głosują. Ale nad "odsianymi" wcześniej zdjęciami.W każdym konkursie jest nagroda publiczności, przyznawana przez publiczność tylko tym pracom (zdjęciom, filmom, piosenkom itd), które zostały przez jakieś jury wybrane spośród wszystkich zgłoszonych i zakwalifikowane do konkursu. Nie wszystkim zgłoszonym.
Dla mnie to oczywista oczywistość.

Saboor
6.06.16, 14:07
Dodałem poradnik, dotyczący zamieszczania fotek w FM, jest tu:
Dodawanie zdjęć do FM (https://forum.olympusclub.pl/threads/106123-Dodawanie-zdięć-do-FM?goto=newpost)