PDA

Zobacz pełną wersję : Zuiko Digital 12-50



sulivan_uk2
20.11.15, 18:24
Witam! Jestem nowym użytkownikiem systemu pozostawiając wielką i ciężką lustrzankę za sobą, więc proszę o odrobinę wyrozumiałości. Kupiłem niedawno ten obiektyw pomimo wielu słów krytyki. Owszem jest ciemny ale macro ok, focus super, optycznie nie jest tak żle jak piszą i elektroniczny zoom przydatny do filmowania i płynnej zmiany ogniskowej. Obiektyw z drugiej ręki, w ogólnym bardzo dobrym stanie współpracuje z E-PL6 bez problemów. Niepokoi mnie tylko praca mechanizmu zmiany ogniskowej. Podczas zmiany słychać delikatnie nie głośne ale jednak nie komfortowe popiskiwanie i szum. Lepiej jest odrobinę przy delikatnym wychyleniu pierścienia -powolnym zoomowaniu. Po przełączeniu obiektywu na m-zoom obrót pierścienia ogniskowej wydaje podobne dzwięki. O ile przy fotografi może to nie przeszkadza to przy filmowaniu pewnie kicha. Może ktoś ma doświadczenia z tym obiektywem lub ma go od nowości i pomoże mi ocenić czy taka jest jego specyfika pracy czy poprostu coś się z nim dzieje lub kupiłem trafiony? Obiektyw nie ma luzów itp. Proszę o odpowiedz i podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Dzięki z góry za odpowiedz.