PDA

Zobacz pełną wersję : Naljepszy korpus do długich ekspozycji?



ngs
13.09.15, 08:11
Mój E-M5 ma bardzo duzo gorących pixeli nawet przy czasach rzędu 1sekunda, Pm1 trochę mniej, a stary PL2 robi białą kaszkę. Szum tez znacznie rośnie przy długich czasach. A chciałbym czasami robić zdjęcia o czasach nawet 30 sekund i to najlepiej bez włączania odejmowania ciemnej klatki - bo trwa to kolejne 30sekund... może ktoś wie czy jest jakiś korpus m43 który daje sobie z tym radę, słyszałem że nowy GX8 radzi sobie całkiem niezle? Przeczytalem na Cameralabs ze E-M5 mark ii też podobno radzi sobie całkiem nieźle... a E-M10 Mark ii?

apz
13.09.15, 09:04
Mój E-M5 ma bardzo duzo gorących pixeli nawet przy czasach rzędu 1sekunda, Pm1 trochę mniej, a stary PL2 robi białą kaszkę. Szum tez znacznie rośnie przy długich czasach. A chciałbym czasami robić zdjęcia o czasach nawet 30 sekund i to najlepiej bez włączania odejmowania ciemnej klatki - bo trwa to kolejne 30sekund... może ktoś wie czy jest jakiś korpus m43 który daje sobie z tym radę, słyszałem że nowy GX8 radzi sobie całkiem niezle?

Hasselblad, mamyia za ścianką cyfrową, D700, Canon 5D mark I - rzadkie duże matryce z mała ilościa pikseli. Nie wiem jak późniejsze korpusy - np. Nikon D 800, 610 czy Canon 5D mark II i III, 6D

A na poważnie po to to odejmowanie ciemnej klatki właśnie jest...

fret
13.09.15, 09:17
http://www.brendandaveyphotography.com/?page_id=726

---------- Post dodany o 09:17 ---------- Poprzedni post był o 09:10 ----------

Wyglada na to, że Fuji, potem długo, długo nic. Olek na końcu stawki.

easy_rider
13.09.15, 09:22
Mój E-M5 ma bardzo duzo gorących pixeli...Przecież każdy korpus Olympusa ma w menu funkcję mapowania uszkodzonych pikseli...

urzyszkodnik
13.09.15, 09:26
W d700 tez mam tą "klatkę" do odjęcia.
Chociaz do takich zdjec nie biore tego aparatu, to opcja jest.
Taka sama.

A długie czasy z epl5 robie spokojnie.
Wiec... :)
Ps.
W sumie to olku nawet łatwiej.
Bo jest czas 60sek w aparacie bez wezyka.
A odjąć klatkę dla lepszej wartości warto. Jesli cos "stoi" przez minutę
to postoi sobie spokojnie ciut dluzej.
A jak nie, to pozostaje zamiast prób ustawic właściwą ekspozycje za pierwszym razem :) lub wrócić kolejnego dnia w to samo miejsce.

grizz
13.09.15, 09:43
Przecież każdy korpus Olympusa ma w menu funkcję mapowania uszkodzonych pikseli...

To nie o to Chodzi. Uszkodzony piksel, to nie to samo co gorące piksele przy długim czasie.

easy_rider
13.09.15, 09:52
Tylko że po takiej operacji "gorących" pikseli na długich ekspozycjach też ubywa...

ngs
13.09.15, 10:11
a da się wogóle właczyć odejmowanie ciemnej klatki przy krótszych czasach? Bo w E-M5 wlacza sie dopiero powyzej 4 sekund, a ja bym juz wlaczyl przy 0.5 sekundy.

Potestowalem m5 i Pm2 ma przy 10 sek tyle goracych pixeli co M5 przy 1 sek, wiec roznica spora.

W M5 mark ii http://www.cameralabs.com/reviews/Olympus_OMD_EM5_Mark_II/ podobno problem gorących piksli został rozwiązany, ale mark ii jest dla mnie za drogi i dodatkowo nienawidzę odchylanych na boki wyświetlaczy, wolałbym M10 mark ii, ale nikt jeszcze nie przetestował na sieci dlugich czasów.